Google umożliwia teraz stworzenie Stories dla stron i blogów opartych na WordPressie. Firma zakończyła testy rozwiązania i udostępniła je publicznie.

Tworzenie historii i relacji w mediach społecznościowych jest bardzo popularne. Spotykamy taką możliwość na Snapchacie, na Facebooku, Instagramie, WhatsAppie, a pojawi się nawet na LinkedIn. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Google chce wprowadzić również Stories na strony internetowe. Jednak wtedy wtyczka, która to umożliwiała, była w fazie beta. Właśnie się to zmieniło.

drag and drop

Wtyczka Web Stories dla WordPressa

Wtyczka Web Stories umożliwia tworzenie Stories na naszej stronie internetowej czy blogu zbudowanym na WordPressie. Dotychczas mogliśmy korzystać z jej wersji beta. Jednak wtyczka pojawiła się już w oficjalnym repozytorium WordPressa.

R E K L A M A

Web Stories mają pokazywać historie, szybko się ładować i wyświetlać na pełnym ekranie, podobnie jak ta sama funkcjonalność wykorzystywana, chociażby przez Instagram. W relacjach mogą być używane zdjęcia, video, animacje, tekst, a wszystko po to, aby opowiedzieć ciekawą historię i zwiększyć zaangażowanie użytkowników konkretnej strony internetowej. Web Stories są nową formą przyspieszonych stron mobilnych (AMP) i skierowaną do użytkowników korzystających z takich urządzeń. Google Web Stories pozwala także użytkownikom na zarabianie, a monetyzacja odbywa się za pośrednictwem Google AdManager oraz Google DV360 (beta).

Tak o wtyczce pisaliśmy we wpisie: Stwórz stories na swoim blogu lub stronie dzięki Google Web Stories

unsplash2

W prosty sposób stwórz Stories na swojej stronie

Ostateczna wersja wtyczki pozwala w prosty sposób stworzyć Stories na stronie internetowej. Kreator tworzenia Stories jest dość intuicyjny. Jednocześnie pozwala na szereg możliwości edycji historii, którą chcemy opublikować.

Zobacz także: Kolory HTML – czym są, jak ich używać?

Co ciekawe, bezpośrednio z kreatora otrzymujemy dostęp do ogromnych baz stockowych: zdjęć udostępnionych przez Unsplash oraz materiałów wideo od Coverr. Żeby użytkownikom było jeszcze łatwiej tworzyć swoje Stories, wtyczka umożliwia skorzystanie z gotowych szablonów.

Dashboard 3.max

Skąd pobrać Web Stories?

Jak wspomniałem wyżej, wtyczkę Web Stories można pobrać z repozytorium WordPressa. Są dwie możliwości: pobranie i instalacja z bezpośredniego dostępu do repozytorium z poziomu WordPressa lub pobranie wtyczki na dysk ze strony repozytorium, a następnie jej upload do WP.

Źródło: Google