Tworzenie historii i relacji w mediach społecznościowych jest bardzo popularne. Spotykamy taką możliwość na Snapchacie, na Facebooku, Instagramie, WhatsAppie, a pojawi się nawet na LinkedIn. Już jakiś czas temu informowaliśmy Was o tym, że Google chce wprowadzić również Stories na strony internetowe. Jednak wtedy wtyczka, która to umożliwiała, była w fazie beta. Właśnie się to zmieniło.

Wtyczka Web Stories dla WordPressa

Wtyczka Web Stories umożliwia tworzenie Stories na naszej stronie internetowej czy blogu zbudowanym na WordPressie. Dotychczas mogliśmy korzystać z jej wersji beta. Jednak wtyczka pojawiła się już w oficjalnym repozytorium WordPressa.

Web Stories mają pokazywać historie, szybko się ładować i wyświetlać na pełnym ekranie, podobnie jak ta sama funkcjonalność wykorzystywana, chociażby przez Instagram. W relacjach mogą być używane zdjęcia, video, animacje, tekst, a wszystko po to, aby opowiedzieć ciekawą historię i zwiększyć zaangażowanie użytkowników konkretnej strony internetowej. Web Stories są nową formą przyspieszonych stron mobilnych (AMP) i skierowaną do użytkowników korzystających z takich urządzeń. Google Web Stories pozwala także użytkownikom na zarabianie, a monetyzacja odbywa się za pośrednictwem Google AdManager oraz Google DV360 (beta).

Tak o wtyczce pisaliśmy we wpisie: Stwórz stories na swoim blogu lub stronie dzięki Google Web Stories

W prosty sposób stwórz Stories na swojej stronie

Ostateczna wersja wtyczki pozwala w prosty sposób stworzyć Stories na stronie internetowej. Kreator tworzenia Stories jest dość intuicyjny. Jednocześnie pozwala na szereg możliwości edycji historii, którą chcemy opublikować.

Zobacz także: Kolory HTML – czym są, jak ich używać?

Co ciekawe, bezpośrednio z kreatora otrzymujemy dostęp do ogromnych baz stockowych: zdjęć udostępnionych przez Unsplash oraz materiałów wideo od Coverr. Żeby użytkownikom było jeszcze łatwiej tworzyć swoje Stories, wtyczka umożliwia skorzystanie z gotowych szablonów.

Skąd pobrać Web Stories?

Jak wspomniałem wyżej, wtyczkę Web Stories można pobrać z repozytorium WordPressa. Są dwie możliwości: pobranie i instalacja z bezpośredniego dostępu do repozytorium z poziomu WordPressa lub pobranie wtyczki na dysk ze strony repozytorium, a następnie jej upload do WP.

Źródło: Google


Posłuchaj nas!