Stories dla szkół na Instagramie?

Stories dla szkół na Instagramie?

Opublikowano 9.11.2018 9:16 -


Rozpoczęły się testy nowej funkcji na Instagramie. Platforma należąca do Marka Zuckerberga planuje wprowadzenie specjalnej wersji Stories – tylko dla szkół. W ramach tego typu relacji, udostępnione materiały mogłyby oglądać tylko członkowie społeczności danej placówki.

Nie ma tygodnia, w którym nie informujemy o nowościach ze stajni Facebooka i Instagrama. Oba narzędzia ciągle są udoskonalane i dostosowywane do potrzeb odbiorców. O ile niektóre nowości wydają się być całkiem nietrafione, inne cieszą się sporym powodzeniem wśród użytkowników. Teraz ekipa Marka Zuckerberga przeprowadza testy nowej funkcji dedykowane głównie szkołom i uczelniom wyższym.

Ludzie kłamią, tak naprawdę nie są szczęśliwi

Stories dla szkół

Informacje o nowej funkcji nie pochodzą jednak z oficjalnego źródła. Doniesienia o tym pochodzą od zajmującej się tematyką mediów społecznościowych Jane Manchun Wong. Zauważyła ona w kodzie, że Instagram pracuje nad nową opcją, w ramach której użytkownicy z konkretnych społeczności szkolnych mogliby wyświetlać i dodawać treści do Stories. Miałoby to zapewnić bezpieczeństwo uczniom – tym bardziej, że dodawane materiały miałyby być moderowane.

Jak zauważa portal SocialPress, format ma być odpowiedzią na potrzeby nastolatków – taki rodzaj publikowania treści mógłby ustrzec ich przed ich rodzicami, którzy często nie są pożądanymi odbiorcami danych materiałów. Jak wspominałem, nowa funkcja to jedynie doniesienia – to, czy zostanie wprowadzona i to, jak ewentualnie zostanie odebrana przez grupę docelową, pokaże czas. Na razie Instagram nie ustosunkował się do tych doniesień.

Wieści z Rozładowani.pl

[s_button url="https://dailyweb.pl/szukamy-redaktorow-do-dailyweb/" target="blank" style="flat" background="#3cbe75" size="5" center="yes" radius="0" icon="icon: share-square-o"]Zobacz[/s_button]