Stock z (w większości) darmową muzyką

Opublikowano 18.07.2019 13:30 -


Bentensound to stock z darmową muzyką, który na product hunt nazwany jest unsplash dla muzyki. Rozumiem skąd to porównanie. Czy jest lepszy od soundcloud? Na pewno jest... inny.

Przygotowuję się powoli do rozpoczęcia drugiego sezonu naszego podcastu. Nastąpi to we wrześniu. Na czym te przygotowania polegają? Poza czytaniem o tym, jak dobrze nagrywać oraz składać podcast tworzę listę przydatnych źródeł z dźwiękami oraz muzyką. Przeglądając dziś product hunt trafiłem na bentensound.

To dość dziwny portal z muzyką, która w większości przypadków jest darmowa. Aby mieć czyste sumienie, warto jednak sprawdzać licencję dla każdego z utworów, ponieważ mogą się zdażyć dziwne kwiatki. Na szybko natrafiłem na utwór dostępny do użycia w celach komercyjnych w filmikach na Instagramie, Facebooku oraz YouTube pod warunkiem umieszczenia podpisu z linkiem do strony autora. Jeśli utwór ma być wykorzystany gdzieś poza wspomnianymi serwisami, należy się skontaktować z twórcą w celu uzyskania zgody.

Sam serwis jest dość dziwnie skonstruowany. Można rzec, że wręcz nieintuicyjnie. Największy ból, widoczny już na starcie to brak jakiejkolwiek wyszukiwarki. Mamy listę utworów, możemy je pobierać lub dodawać do ulubionych. No i odtwarzać 😉 I to właściwie tyle.

benten

Muszę przyznać, że wylistowana tutaj muzyka jest bardzo dobrej jakości. Już po kilku chwilach spędzonych w tym serwisie wiem, że kilka utworów z chęcią bym kiedyś wykorzystał przy produkcji.

W sumie mam więcej pytań niż odpowiedzi, jeśli chodzi o bentensound. Nie mam pojęcia, na jakiej podstawie umieszczane są tam piosenki. Czy jest jakiś algorytm odpowiedzialny za ich kolejność? Jaki jest cel, misja, wizja rozwoju? Żadnych informacji. Ale muzyka jest całkiem dobra.

Jeśli tworzysz coś, do czego przydaje się podkład, zerknij. Może Ty znajdziesz w tym większy sens. Ja, w tym momencie słucham tego jak radia i oznaczam piosenki, które przypadną mi do gustu.

Wieści z Rozładowani.pl