Jak wiadomo nie od dziś, stockowe zdjęcia tanie nie są, ale czy na pewno? Gdzie nabyć dobre i jednocześnie tanie materiały do projektu?

Na szczęście jest na to rozwiązanie, dla nas, zmagających się ze swoim ograniczonym budżetem na projekt. Drodzy Państwo – przedstawiam Creative Market!

CM

Od razu muszę powiedzieć, że nie jest to żaden link referencyjny, nic z tego mieć nie będę, no może poza satysfakcją z podzielenia się wiedzą, a to już coś.

W mojej ocenie Creatie Market jest stockiem innym niż reszta. Zaczynając od tego, że content, który w nim się znajduje jest wartościowy, ładny i dobrze wykonany, kończąc na cenach – od 2$ za sztukę. Jedyny minus to typ płatności – PayPal lub karta kredytowa, ale internetowi nie powinni mieć z tym większego problemu. Nie doświadczymy tutaj żadnych kredytów, ani minimalnego doładowania konta. Płacimy za to co mamy w koszyku. Istnieje możliwość doładowania sobie konta w przypadku robienia częstszych zakupów. Doładowując konto dostajemy bonus pieniężny, ale doładowanie jest tylko opcją, nie jesteśmy zmuszani do tego.  Jak już wspomniałem content tego stocka jest naprawdę exclusive, może o tym świadczyć fakt, że nie można sobie od tak założyć sklepu, trzeba przesłać kilka/kilkanaście swoich prac, które zostaną sprawdzone przez ich ekipę i dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu naszej prośby dostaniemy zezwolenie na publikowanie swoich prac.

Oto kilka przykładów tego co można znaleźć na tym targowisku :

  • 16 kategorii zdjęć
  • 8 kategorii grafik – od ilustracji do elementów na stronę WWW
  • 11 kategorii szablonów – ulotek, wizytówek, plakatów, stron WWW
  • 6 kategorii szablonów do najpopularniejszych CMS
  • 8 kategorii fontów
  • kilka kategorii dodatków do pakietu Adobe – pędzle, tekstury etc.

Kolejnym ważnym elementem, o którym warto wspomnieć, jest licencja i cena kupionych elementów. Ceny zaczynają się od 2$, posiadacze sklepów na tym stocku sami ustalają za ile chcą sprzedać swoje konkretne dzieło. Licencja jest „Single Use” czyli kupiony przedmiot możemy użyć tylko raz, stąd też niskie ceny. Jak wspomniałem wcześniej jest to genialny serwis dla osób, które potrzebują przedmiotów do użycia na swoją stronę, portfolio, stronę swojej firmy czy wpis na bloga lub post na fanpage, a także do użycia przy zleceniu. W każdym momencie możemy pobrać dla siebie fakturę za zakupione przedmioty w panelu naszego konta. Dane do faktury możemy podać za każdym razem inne, przydaje się to do kupowania rzeczy na firmę klienta.

Jeśli jest ktoś zainteresowany otworzeniem tam sklepu niech przygotuje swoje portfolio (kilka do kilkunastu prac maksymalnie wystarcza), a następnie wyśle to do nich poprzez formularz w górnej belce strony. Biorą 30% od sprzedanego przedmiotu. Wypłata pieniędzy od 20$ wzwyż na konto PayPal. Póki co nie ma możliwości automatycznego przelewu do zwykłego banku, ale wiem, że nad tym pracują. W przypadku gdy uzbieramy powyżej 500$ dają nam opcję wysłania takiej kwoty na dowolne konto bankowe, trochę to trwa bo muszą robić to ręcznie, ale jest to też możliwe.

Ciekawą rzeczą, którą jeszcze oferują to cotygodniowe paczki darmowych przedmiotów z marketu (link do paczki z tego tygodnia). Warto więc się zapisać do ich newslettera i założyć sobie konto. W tym tygodniu za darmo dają paczkę logo typu vintage, font, szablon strony w HTML5, szablon ulotki, pędzel do Photoshopa oraz kilka tekstur.

Jak dla mnie ten serwis bardzo dobrze spełnia swoje zadanie – dostarczenie dobrej jakości produktów po bardzo konkurencyjnych cenach dla pojedynczego projektu, szczerze wszystkim polecam. Zdjęcie do tego artykułu zostało zakupione właśnie na Creative Market za 2 dolce w celu sprawdzenia mechanizmów płatniczych :)

Chciałbym jeszcze nadmienić, że ten wpis nie jest w żaden sposób sponsorowany.


Posłuchaj nas!