Sticky AI – nowa aplikacja od Prismy, która tworzy naklejki ze zdjęć

Opublikowano 17.07.2017 11:08 -


W ubiegłe wakacje świat oszalał na punkcie Prismy: aplikacji, która z naszych zdjęć potrafi zrobić prawdziwe dzieła sztuki - tak przynajmniej narzędzie to było opisywane w ubiegłorocznych recenzjach. Teraz twórcy Prismy, Prisma Lab, zaprazentowali światu Sticky AI, nową aplikację, która przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji zamieni nasze selfie w naklejki. Dzięki niej udostępnimy je w komunikatorze lub zapiszemy w rolce aparatu.

W ubiegłe wakacje wszyscy żyli Prismą i niejasnościami związanymi z polityką prywatności aplikacji. Do tego w AppStore i sklepie Play pojawiały się fałszywe aplikacje, o dość... podejrzanym wpływie na nasze telefony. Twórcy aplikacji zdołali się z tym uporać i obecnie, wedug TechChrunch, Prisma ma obecnie ponad 10 milionów użytkowników miesięcznie. W pierwszej połowie lipca, twórcy Prismy zaprezentowali użytkownikom nowość - aplikację Sticky Ai, która zmienia zdjęcia w naklejki w wersji statycznej lub dynamicznej.

Jak to działa?

Sticky AI automatycznie wycina ze zdjęć ludzką sylwetkę tak, aby stworzyć z niej grafikę bez tła, która może ona funkcjonować osobno. Sieci neuronowe rozpoznają rożne obiekty i odszukują na zdjęciu człowieka, dzięki temu dokładnie wycinają kształt. Możemy zrobić zdjęcie bezpośrednio w aplikacji lub wybrać już istniejące z rolki aparatu. Na powstałą naklejkę nałożymy tekst lub zwiększymy jej rozmiar. Dodatkowo, aplikacja umożliwia także tworzenie gifów - naciskając dłużej przycisk migawki, aplikacja stworzy z zebranych klatek animację.

stickyy

Sticky AI: gdzie działa?

Naklejki możemy wykorzystać przy komunikacji za pomocą Messengera, Snapchata, WhatsAppa, WeChata, Telegrama i iMessega. Aplikacja jest dostępna od kilku dni, bezpłatnie dla użytkowników z systemem iOS, a w najbliższym czasie ma pojawić się wersja na urządzenia z systemem Android.

Nowy hit sieci? Być może - tym bardziej, że od jakiegoś czasu Snapchat udostępnia podobną funkcję: ręczne wycinanie obiektu ze zdjęć, który następnie możemy użyć jako naklejkę w wysyłanych przez nas wiadomościach. Sticky Ai może spodobać się przede wszystkim młodym użytkownikom, którzy bardzo chętnie korzystają z wizualnych sposobów przekazania informacji - emoji, gifów, memów.

Wieści z Rozładowani.pl