Steam bije rekordy - 20 milionów użytkowników zalogowanych podczas kwarantanny

Steam bije rekordy – 20 milionów użytkowników zalogowanych podczas kwarantanny

Opublikowano 16.03.2020 14:44 -


Cały świat zaszywa się w domach, a dzieciaki zaczynają się w nich nudzić. Nie dziwi to nikogo, mimo że panuje stereotyp, że współczesna młodzież to tylko smartfony i internet, a nie wychodzenie na zewnątrz. Jak się okazuje, prawdą to nie jest. Siedząc jednak w domu, dzieciaki muszą znaleźć sobie zajęcie, a gry (poza nauką) są najlepszym zajęciem (nie tylko dla młodzieży).

Ogólnoświatowa kwarantanna domowa odbija się na wzmożonym ruchu w sieci – sami to odczuwamy po zainteresowaniu na DailyWeb, a i odczuwają to takie narzędzia jak Microsoft Teams, których serwery dzisiaj rano przestały dawać radę. Inne firmy cieszą się ze sporej popularności, a taki Steam wręcz bije rekordy.

W ten weekend udało się pobić rekord, kiedy w okresie 24-godzinnego szczytu zalogowanych było 20 313 451 użytkowników. Jednocześnie był to pierwszy raz, kiedy liczba przekroczyła 20 milionów, a aktywnych graczy było 6,4 miliona. Warto zaznaczyć, że poprzedni rekord został ustanowiony zaledwie miesiąc temu – było to 19 milionów. Niestety (z punktu widzenia świata i rozwoju sytuacji), i stety (z punktu widzenia Steama i branży online) taki rekord pewnie długo się nie utrzyma, bo kolejne kraje decydują się na drastyczne kroki, jakimi są zamykanie szkół i ograniczenie wychodzenia z domu.

Jak słusznie zauważa TheVerge, w poprzednim tygodniu nie było jakichś specjalnie dużych premier (może poza Call of Duty: Warzone, czyli darmowego Battle-royale, które działa na większości platform), dlatego “winnym” takiego rekordu jest bez wątpienia… koronawirus. Z rekordowego weekendu można wyróżnić oczywiście faworytów, ale są to pozycje, które od dawna liderują, jeśli chodzi nie tylko o Steam, ale ogólnie światową rozgrywkę online:

  1. Counter-Strike: Global Offensive – 1 024 845 graczy jednocześnie
  2. Dota 2 – 701 632 graczy jednocześnie
  3. PUBG – 515 050 graczy jednocześnie

Najciekawsze promocje na gry PS4

Pewne jest, że gospodarka odczuje mocno aktualną sytuację wywołaną pandemią, jednak znajdą się takie branże, które siłą rzeczy odnotują zyski. Jedną z nich jest branża gier, na szczęście (na tę chwilę) producenci nie próbują wykorzystać tego i nie podnoszą cen, a ostatnie promocje i propozycje na gry na PS4 możecie znaleźć w tym tekście.

źródło: TheVerge

Wieści z Rozładowani.pl