Statystyki serwisu Tomasza Lisa po premierze NaTemat.pl

Statystyki serwisu Tomasza Lisa po premierze NaTemat.pl

Opublikowano 23.02.2012 15:12 -


Wczoraj odbyła się głośna premiera serwisu Tomasza Lisa NaTemat.pl, bez zamieszania się nie odbyło. Przeciwnicy polityczni Lisa, przelewali jad na Twitterze, inni wytykali brak korekty publikowanych tekstów, jeszcze inni narzekali na kulfoniastą czcionkę nagłówków artykułów a serwis w całym zamieszaniu podbijał statystyki.

Ile serwis jest w stanie zgromadzić użytkowników w ciągu jednej doby, po tak nagłośnionej premierze? Tego nie wiem, ale wiadomo jest ile serwis zgromadził użytkowników od momentu startu, tj. godziny 11.30 do końca dnia, do północy. Jak podaje Tomasz Machała, według Google Analytics serwis NaTema.pl w tym czasie odwiedziło 115 000 UU, przy 800 000 odsłon. Wygląda sensownie, jednak moje zdumienie wywołał średni czas spędzony na witrynie. Artykuły w serwisie nie są długie, więc czas statystycznego użytkownika wynoszący 12 minut robi wrażenie.

Maciej Budzich, podczas swojej wczorajszej wizyty z kamerą w redakcji NaTemat, pokazał zrzut z Google Analytics, które prezentowały aktualną ilość użytkowników na stronie, było ich w jednym czasie ponad 3 000. Ciekawe ile transferu zostało zjedzone w skali całego dnia? Strona do najlżejszych nie należy ;-)

Ciekawy jestem jak będzie wyglądała statystyka oglądalności serwisu, kiedy cały szum i zgiełk po premierze zniknie. Trzymam kciuki za powodzenie projektu, mam jednak pewno obawy. Silnikiem serwisu są blogerzy, podejrzewam, że z ilością wytwarzanych przez nich artykułów docelowo może być różnie.

Wieści z Rozładowani.pl