Starlink: przeloty satelitów SpaceX nad polską w piątek 19.06.2020

Opublikowano 19.06.2020 16:25 -


Już w najbliższy wtorek, 23 czerwca odbędzie się okrągły, bo dziesiąty start satelitów Starlink od SpaceX. Poprzedni odbył się w sobotę, na pokładzie Falcona na orbitę powędrowało 59 sztuk.

Dzisiaj wieczorem nad Polską konstelacja Starlink przeleci dwukrotnie. Niestety pogoda jest, jaka jest, a do tego znaczna już odległość, więc może być kiepska widoczność.

PRZELOTY STARLINK W CZWARTEK 18.06.2020:

  • 22:26 – 40 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:51 – 9 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

SpaceX: kolejna, dziewiąta już seria Starlinków poleciała, następna – za tydzień

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl