Starlink nad Polską: dzisiaj trzy przeloty - rozkład [16.6.2020]

Opublikowano 16.06.2020 20:24 Aktualizacja: 16.06.2020 23:36 -


Jak to bywa w ostatnich dniach, tak samo i dzisiaj - zapraszam na przegląd przelotów satelitów Starlink nad Polską. Jeśli nie macie planów na wieczór, to warto spojrzeć w niebo.

Tam odbędzie się dzisiaj aż trzy przeloty. Kolejna partia Starlinków została wysłana w ubiegłą sobotę, a następna - poleci już we wtorek. SpaceX robi wszystko, aby zrealizować swój plan zapewnienia internetu na całym świecie.

PRZELOTY STARLINK We wtorek 16.06.2020:

  • 22:15 – 36 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 22:30 – 23 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:50 – 40 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.

Wieści z Rozładowani.pl