Środa wieczór to czas na Starlinki. Przeloty satelitów Starlink od SpaceX są nad nami codziennie, ale dzisiaj może nam przeszkodzić pogoda. Wieczorem odbędą się cztery przeloty.

Kolejna grupa internetowych satelitów Starlink zostanie wystrzelona już w przyszłym tygodniu. Dziewiąta seria poleciała w sobotę, zawierała 59 sztuk.

R E K L A M A

SpaceX: kolejna, dziewiąta już seria Starlinków poleciała, następna – za tydzień

PRZELOTY STARLINK W czwartek 18.06.2020:

  • 22:14 – 9 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 22:24 – 11 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:26 – 34 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)
  • 23:39 – 6 satelitów Starlink, widoczne “centralnie nad nami” (będą lecieć od zachodu)

TESTY STARLINKÓW W TYM ROKU

W tym roku planowane są pierwsze poważne testy szerokopasmowego Internetu ze Starlinków w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Satelity mają stworzyć sieć, która zapewni dostęp do Internetu w najdalszych zakątkach naszej planety. Plany SpaceX są bardzo ambitne, chcą wysłać wszystkie satelity Starlink w przeciągu 12-14 miesięcy. Według założeń firmy zapewni to dostęp do sieci o przepustowości 1 Gbps nawet na obszarach wiejskich. Pierwsza seria została wystrzelona pod koniec maja ubiegłego roku.

Internet ze Starlinków od SpaceX jest już dostępny. Pierwsze testy się odbyły i to z powodzeniem. Dowodem na działanie jest tweet, który wysłał Elon Musk, korzystając właśnie z internetu ze Starlink.

SPACEX ZWIĘKSZA ZASIĘGI

SpaceX kilka miesięcy temu złożył niezbędne dokumenty z wnioskiem o zgodę na wystrzelenie nawet 30 000 satelitów. Pierwotnie miało to być 12 000, na które zgoda już jest. Łączna liczba budzi zatem podziw, bo będzie to 42 000 satelitów w przestrzeni kosmicznej. Taka konstelacja ma zapewnić dostęp do szerokopasmowego internetu nawet w najbardziej oddalonych zakątkach świata.