Jeden start za drugim. Dzisiaj nad ranem misja Starlink-19 z powodzeniem wystartowała na ziemską orbitę. Było to kolejne 60 satelitów internetowych, a następny, dwudziesty już pakiet wystartuje w środę rano.

Docelowo na ziemskiej orbicie znajdować się będzie ponad 40 tysięcy sztuk Starlinków, które stworzą swego rodzaju pierścień dookoła naszej planety. Zapewni on dostęp do sieci Internet nawet w najdalszych zakątkach świata, z Puszczą Amazońską włącznie.

Misja Starlink-19 zakończona powodzeniem

Kolejny start zaplanowany jest na godzinę 6:55 (czasu polskiego) w środę, 17 lutego 2021. Oczywiście we wszystkim może przeszkodzić pogoda, ale jeśli nic złego się nie stanie, to będzie to najmniejszy odstęp czasowy pomiędzy dwoma startami. Być może już w tym roku dojdzie do wysłania wszystkich zestawów, chociaż dla SpaceX nie jest to jedyny projekt na 2021 rok.

STARLINK TO NIE JEDYNY PROJEKT SPACEX

NASA zamówiła od SpaceX kolejną misję załogową. Rakieta zabierze na Międzynarodową Stację Kosmiczną kapsułę Crew Dragon już 20 kwietnia 2021 roku. Tym razem ekipa będzie składała się z czterech astronautów (dwóch Amerykanów, jeden Japończyk i jeden Francuz). To właśnie kwietniowa misja wykorzysta pierwszy stopień z rakiety Falcon-9. Brał on udział w misji na jesieni ubiegłego roku.


Posłuchaj nas!