Star Wars: Jedi Temple Challenge to nowy teleturniej od Disney+

Star Wars: Jedi Temple Challenge to nowy teleturniej od Disney+

Opublikowano 4.12.2019 9:04 -


Platforma streamingowa od Disneya od samego początku cieszy się dużą popularnością. Wszystko za sprawą serialu The Mandalorian oraz małego bohatera – Baby Yody, który skradł serca wszystkich widzów. Producent zdaje sobie sprawę z faktu, że to saga Gwiezdnych Wojen przyciąga przed ekran największą liczbę użytkowników, dlatego nie zamierza spocząć na laurach. Już niebawem, poza serialem, na antenie będzie można zobaczyć także prawdziwe gwiezdne show!

Disney+, ciesząc się dużym sukcesem Mandalorianina, postanowił zamówić nowy program, który w swoim scenariuszu będzie wykorzystywał motyw Gwiezdnych Wojen. Mimo to bliżej mu będzie do popularnego show Ninja Warrior niż dotychczasowych produkcji, z jakimi spotykali się wierni fani sagi. Star Wars: Jedi Temple Challenge został opisany jako test siły, wiedzy oraz odwagi, czyli wszystkiego, co cechowało głównych bohaterów filmowych. Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądała nowa propozycja od Disney+?

star wars: jedi temple challenge

Chcesz zostać rycerzem Jedi? Teraz możesz!

Program rozrywkowy, oparty na Star Wars, ma weryfikować umiejętności uczestników, którzy pragną uzyskać rangę rycerza Jedi. Będą musieli oni pokonać wiele swoich słabości oraz wykazać się niesamowitą wiedzą, dotyczącą między innymi produkcji. W telewizyjnym show dostępne będą 3 lokalizacje: leśna planeta, świątynia Jedi oraz gwiezdny krążownik, gdzie będą czekały na śmiałków zadania do zrealizowania. Na prowadzącego został wytypowany Ahmed Best, znany z roli Jar Jar Binksa z pierwszej sagi Gwiezdnych Wojen. Na ten moment nie są znane żadne szczegóły, jednak mam nadzieję, że chociaż datę premiery poznamy już niebawem.

Skąd pomysł na utworzenie Star Wars: Jedi Temple Challenge?

Teleturniej, osadzony w tematyce Gwiezdnych Wojen, idealnie pasuje do platformy Disney+. Po sukcesie Mandalorianina producent spodziewa się, że i nowe show będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Star Wars: Jedi Temple Challenge jest pierwszym tego typu programem, jaki będzie dostępny na platformie streamingowej dla dzieci. Jest to odpowiedź Disneya na zwiększającą się konkurencję w zakresie teleturniejów oraz chęć zdobycia kolejnych użytkowników. Do tej pory wiadomo tylko tyle, że premiera ma mieć miejsce w 2020 roku, jednak ilu uczestników będzie mogło zawalczyć o tytuł rycerza Jedi?

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl