"Star Wars Jedi: Fallen Order" zapowiada się dużo lepiej niż myślałem

“Star Wars Jedi: Fallen Order” zapowiada się dużo lepiej niż myślałem

Opublikowano 22.10.2019 20:22 -


Najnowsza gra z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”, choć wcześniej się na to nie zanosiło, cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród recenzentów, którzy mieli już okazję zobaczyć tytuł.

Star Wars Jedi: Fallen Order”, nad którym pod skrzydłami EA pracuje studio Respawn, po raz pierwszy zobaczyliśmy na E3 w 2018 roku. Gra na zwiastunach wyglądała nieźle, aczkolwiek trudno było sobie wyobrazić, że „machanie” mieczem świetlnym i skakanie po obcych planetach będzie na dłuższą metę jakąś mocno angażującą rozgrywką.

Star Wars Jedi: Fallen Order – to nie może się nie udać

Respawn to jednak studio, które ma na koncie świetne „Titanfall” i „Apex Legends”, więc, szczególnie wśród fanów „Star Wars”, nadchodzący tytuł mógł rodzić nadzieję. I cóż, pierwsze relacje z playtestów mówią, że możemy mieć do czynienia z hitem!

Przyznam, że wcześniej nie zwracałem na to uwagi, ale twórcy od początku deklarowali, że nie chcą iść na łatwiznę. Prace nad grą zaczęły się prawdopodobnie już 4-5 lat temu. Aż trudno w to uwierzyć, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wydawcą jest EA, które słynie z taśmowej produkcji i odgrzewania kotletów. Respawn jednak trzymał się swojej wizji – studio nie skorzystało np. z forsowanego przez EA silnika Frostbite, opierając „Fallen Order” o Unreal Engine 4. W czerwcowym wywiadzie dla „Hollywood Reportera” reżyser gry zdradził z kolei, że produkcja będzie wzorować się m.in. na „Dark Souls” i „The Legend of Zelda: Wind Waker”.

Kilka redakcji miało już okazję zagrać we fragment kodu i recenzje są w większości pozytywne. Ich wydźwięk najlepiej oddaje nagłówek IGN: „ta gra jest głębsza niż myśleliśmy”. I faktycznie, jeśli posłuchamy relacji, to w trailerach widzieliśmy naprawdę niewiele.

Rozszerzony gameplay pokazuje dużo więcej mechanik – od rozbudowanej walki, przez bogate tereny do eksplorowania na wiele różnych sposobów, aż po takie detale, jak ulepszanie droida. Wygląda na to, że w grze będzie dużo więcej do roboty niż można się było spodziewać i przyciągnie ona fanów „Gwiezdnych Wojen” na dziesiątki lub nawet setki godzin zabawy.

Premiera “Star Wars Jedi: Fallen Order” (“Upadły zakon”) odbędzie się 15 listopada tego roku.

Wieści z Rozładowani.pl