Star Wars Battlefront II na celownikach graczy. Będzie bojkot?
Star Wars Battlefront II na celownikach graczy. Będzie bojkot?

Opublikowano 1 rok temu - 2


Nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej europejskiej premiery Star Wars Battlefront II, ale jej twórcy już nie mają łatwego życia. EA krytykowane jest przede wszystkim za nachalne wycinanie zawartości i powtarzanie błędów z wersji beta gry.

EA przy okazji premiery Star Wars Battlefront II udało się pobić niechlubny internetowy rekord – komentarz dewelopera na Reddicie był bowiem jednym z najgorzej ocenianych w historii serwisu. Jeden z użytkowników dodał post, w którym wytykał firmie, że nie po to wydaje pieniądze na grę o Gwiezdnych Wojnach, aby postać Lorda Vadera była zablokowana.

I faktycznie – gracze już podczas bety zgłaszali EA, że odblokowanie najciekawszych specjalnych charakterów takich jak Luke Skywalker, Chewbacca czy właśnie Vader trwa zdecydowanie za długo. Wyliczono, że żeby wcielić się w te postaci trzeba najpierw grać w najnowsze Star Warsy… ok. 40 godzin. W dobie, gdy większość trybów single player zajmuje najwyżej kilka wieczorów, taka orka dla przeciętnego gracza może okazać się mocno zniechęcająca. Zwłaszcza że wcielanie się w legendarne postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen reklamowane jest jako jeden z największych atutów tytułu.

Mobilny wiedźmin

Alternatywą jest oczywiście… zapłacenie. Można kupić sobie wirtualną walutę i stosunkowo łatwo (stosunkowo, bo trzeba wydać ok. 90 dolarów i trafić na odpowiedni loot box) odblokować ulubionych bohaterów. EA jednak oficjalnie nie przyznaje się do wyciskania gotówki od swoich klientów i tłumaczy, że ich zamiarem było wynagrodzenie graczy za ich wysiłek. Zainteresowana strona odebrała to zupełnie inaczej. Wydajesz na grę ponad 200 zł i żeby odblokować najciekawszą zawartość musisz jeszcze dopłacić lub męczyć się przez kilkadziesiąt godzin – takie słowa najczęściej padają z ust graczy.

Komentarze na Reddit w sprawie Star Wars Battle Front II
Komentarze na Reddit w sprawie Star Wars Battle Front II

Efekt jest taki, że post Can we we please boycott Star Wars battlefront 2 na Reddicie ma obecnie ponad 150 tys. pozytywnych ocen i okupuje stronę główną serwisu. EA wydało kilka oświadczeń, m.in. na Twitterze, w których obiecuje zmniejszyć liczbę kredytów potrzebnych do odblokowania popularnych postaci. Nigdzie nie ma jednak mowy o wycofywaniu się z systemu potwornie drogich mikrotransakcji i loot boksów.

Aktualizacja

W ramach akcji bojkotującej Electronic Arts, społeczność graczy (szczególnie w USA) zaczęła masowo zwracać pre-ordery Battlefront II. Jednak po pewnym czasie, jak dopatrzyli się użytkownicy serwisu Reddit, zniknął przycisk umożliwiający automatyczną prośbę o zwrot pieniędzy. Aby je otrzymać, trzeba korzystać z infolinii.


Autorem wpisu jest Jakub Wojajczyk