Długo nie trzeba było czekać.
Jeśli korzystacie z systemów Windows i MacOS jednocześnie, to na pewno znacie narzędzie Parallels. Właśnie wypuszczona została najnowsza jego odsłona, która pozwala na odpalenie systemu Windows 11 w środowisku MacOS.
Program jest kombajnem, który bez problemu uruchamia każdy program Windowsa w ekosystemie Apple. Pomaga rozwiązać wiele problemów użytkownikom, którzy z różnych przyczyn zmuszeni są do pracy na dwóch systemach.
Windows 11 już do odpalenia w Parallels
Nie tak dawno Microsoft wypuścił beta wersję systemu Windows 11, którą można pobrać i testować na swoich pecetach. Wymaga ona oczywiście jeszcze sporo poprawek, ale bez wątpienia jest zbliżona do wersji, którą ostatecznie zobaczymy niebawem.
Firma odpowiadająca za Parallels Desktop szybko wzięła się do roboty i oto mamy Parallels Desktop 17, który już emuluje Windowsa 11. Wielu użytkowników obawiało się czy w ogóle, a jeśli tak to czy uda się Windowsa 11 odpalić nie tyle na komputerach Mac z procesorem Intel, ale przede wszystkim na tych nowszych z procesorami M1 od Apple. Wątpliwości zostały rozwiane, a użytkownicy zacierają ręce, żeby sprawdzić jak działa Windows 11 na prockach Apple. Sam jestem tego ciekawy i zapewne lada dzień odpalę takie testy.
Nowa wersja Parallelsa to nie tylko obsługa Windowsa 11, ale także jeszcze lepsze działanie. Producenci zapewniają, że systemy Windows i Linux uruchamiają się nawet do 38% szybciej niż w wersji poprzedniej narzędzia.
Parallels 17 kosztuje 79,99€ za wersję podstawową a wersja Pro dostępna jest za 99,99€ rocznie.
Microsoft Windows 11 – wymagania
- Procesor: 64-bitowy z co najmniej dwoma rdzeniami, taktowany zegarem 1 GHz lub szybszy albo zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
- Karta graficzna: zgodna z biblioteką DirectX 12 lub nowszą i ze sterownikiem WDDM 2.0
- RAM: 4 GB
- Miejsce na dysku: 64 GB
- Oprogramowanie układowe: UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu
- Moduł TPM: Mikroukład Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
- Połączenie z Internetem: niezbędne do ukończenia konfiguracji przy pierwszym użyciu
Jeśli interesuje Was więcej informacji na temat programu testów i samej beta wersji Windows 11 to warto zapoznać się z tekstem na oficjalnym blogu Windows.