Już od jakiegoś czasu jesteśmy zasypywani informacjami na temat tego, że Facebook chce połączyć swoje aplikacje na różnych poziomach. Wspominaliśmy niedawno o Instagramie i głównym portalu – konkretnie o Instagram Stories na Facebooku. Teraz okazuje się, że pierwsza integracja następuje między Instagramem a Messengerem. Wiadomości na Instagramie zyskują postać znaną z Messengera.

Funkcje z Messengera na Instagramie

Funkcje Messengera w wiadomościach na Instagramie

Wprowadzenie do wiadomości na Instagramie funkcji znanych z Messengera to krok umożliwiający jednocześnie użytkownikom obu platform komunikację między sobą. Zatem, jeśli ktoś korzysta z Instagrama, ale z Messengera już nie, to użytkownicy komunikatora będą mogli się z tą osobą skontaktować. Zadziała to również w drugą stronę. Co ciekawe, Facebook sam podkreśla, że takie działanie nie powoduje połączenia kont. Nadal te na Instagramie jest oddzielnym od tego na Facebooku. I dobrze.

Funkcje z Messengera na Instagramie

Jakie funkcje pojawią się na Instagramie?

Skoro mowa o funkcjach Messengera, to użytkownicy Instagrama będą mogli nadawać kolory czatów. Pojawią się naklejki selfie oraz reakcje na wiadomości w formie emoji. Można będzie skorzystać z udostępniania treści. Podobnie, jak w Messengerze, możliwe będzie odpowiadanie na konkretne wiadomości. Ponadto, wiadomości zyskają animowane efekty wiadomości, a także możliwość znikania po ich odczytaniu. Instagram umożliwi w większym stopniu zarządzanie prywatnością w zakresie wiadomości.

Funkcje z Messengera na Instagramie

Czy to krok do czegoś większego?

Wróciłbym jednak do tematu zacierania granic między aplikacjami. Zacząłem szukać drugiego dna takiego zachowania Facebooka. Wydaje mi się, że użytkownikom Instagrama będzie teraz wygodniej przeprowadzać rozmowy. Jednak, czy nie jest to rozwiązanie tymczasowe?

Zobacz także: Jak usunąć konto na Instagramie?

Czy Facebook nie chce w ten sposób przyzwyczaić użytkowników Instagrama, żeby potem całkowicie przenieść ich na Messengera? Wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby po dłuższym czasie, Facebook stwierdził, że skoro użytkownicy są już przyzwyczajeni, to niech przejdą całkowicie na Messengera. Co Wy o tym myślicie?

Źródło: Facebook