Pentax 17 – przedpremierowe zamówienia przekroczyły oczekiwania. Będą opóźnienia w dostawach?

Autor:

Pentax 17 to najgorętszy aparat ostatnich dni. Nic dziwnego, że sprzedaje się świetnie.

Pentax 17

To nie pierwszy aparat Pentax / Ricoh, który spotkał się z wiele większym zainteresowaniem rynku od możliwości produkcyjnych firmy. Wcześniej pojawiały się problemy z dostępnością i czasem dostarczenia szalenie popularnych aparatów Ricoh GR III.

Analogowy Pentax 17 z wielkim zainteresowaniem

Pentax 17

Zaledwie dwa dni po ogłoszeniu aparatu, japoński Pentax wycofał siedemnastkę z półek sklepów internetowych, ze względu na brak dostępności. To powszechny zabieg w Japonii, gdzie producenci starają się, by informacje na stronach internetowych odpowiadały stanom magazynowym czy oczekiwanej produkcji. Firma także poinformowała o możliwych opóźnieniach:

Bardzo dziękujemy za nieustające zainteresowanie naszymi produktami. Jeśli chodzi o Pentax 17, którego premierę zaplanowano na 12 lipca 2024 r., otrzymaliśmy znacznie więcej zamówień przedpremierowych niż początkowo oczekiwano, a ze względu na obecną sytuację podażową dostarczenie produktu zajmie dużo czasu. W przypadku klientów, którzy już złożyli zamówienia, należy pamiętać, że produkt może zostać dostarczony po dacie premiery

czytamy w oświadczeniu Pentax Ricoh

Także w Stanach Zjednoczonych nie można już zamawiać Pentaxa 17 w przedsprzedaży. Ponadto strona informuje, że aparat będzie dostępny „pod koniec lipca”, a nie 12 lipca, jak informowano wcześniej. Problemu nie widać w przypadku europejskiego oddziału. Pentaxa 17 wciąż można przedpremierowo zamówić na stronie producenta i w wielu sklepach fotograficznych.

Duże zainteresowanie Pentaxem 17 i potencjalne opóźnienia w dostawach mają też swoje plusy. Ilość zamówień, która przekroczyła oczekiwania z pewnością przekona Pentaxa do dalszego inwestowania w powrót aparatów analogowych, co powinni przełożyć się na wydanie kolejnych modeli.

Last modified: 2024-06-24