Stabilizacja doskonała. Zobaczcie możliwości tego cuda!

Stabilizacja doskonała. Zobaczcie możliwości tego cuda!

Opublikowano 10.04.2013 7:52 -


Moja fascynacja fotografią trwała ponad 10 lat. Oczywiście występowały dłuższe i krótsze przerwy, zgodnie z krzywą Gaussa raz chciało się bardziej a raz zdecydowanie mniej. Przyjemność była ogromna, jednak po tych latach przestałem odczuwać tak ogromną satysfakcję jak niegdyś. Dobra techniki szybko się rozwijały i zostałem w końcu skutecznie zarażony tematem VIDEO DSLR, czyli tworzeniem materiałów video lusztrzanką. Temat, który daje zdecydowanie więcej możliwości przekazu, jednak tym samym jest zdecydowanie większym wyzwaniem. Wpadłem po uszy.

Część moich amatorskich materiałów możecie zobaczyć na łamach mojego wieloletniego projektu cyfrowa.pukawka.pl. Długo nauki przede mną jeszcze, jednak jest ogromna frajda i naprawdę trzeba wykazać się nie lada kreatywnością by przygotować coś co spowoduje efekt WOW. Niestety jak i w fotografii wszelkie osprzęty są kosmicznie drogie a głównym tematem do opanowania jest właśnie stabilizacja obrazu. O ile można kombinować na własną rękę o tyle profesjonalne narzędzia swoje kosztują i z pewnością przebiją na głowę domowe sprzętowe – produkcje.

Świetnym przykładem doskonałej precyzji i ogromnych możliwości w zastosowaniu jest narzędzie o nazwie FreeFly. Czyli narzędzie stabilizujące obraz. Zobaczcie wpierw, krótki materiał video, który za pomocą tego narzędzia został wykonany:

 

Teraz gdy znacie materiał, zobaczcie backstage, czyli jak wszelkie płynne ujęcia zostały przygotowane. Coś niewiarygodnego.

 

 
Czym właściwie jest Freefly? To narzędzie do stabilizacji obrazu pełne żyroskopów, silniczków obracających kamerę a całość uzupełnia Wi-fi za pomocą którego, drugi operator steruje ostrością obrazu. Cuda! Niestety dla domowych zastosowań się nie nada. Czemu? Ze względu na cene – $15 000. Niemniej twórcy zapewniają, że przygotują wersję dla mas, nie ma jednak co oczekiwać, że cena będzie mniejsza niż 10 000zł.

Wieści z Rozładowani.pl