Śrubokręty w dłoń! Powraca Commodore!

Śrubokręty w dłoń! Powraca Commodore!

Opublikowano 15.07.2015 10:12 - 10


Byliśmy już świadkami reaktywacji firmy UNITRA, (na naszym portalu były nawet słuchawki do wygrania), ich wzmacniacze można dziś nabyć i przypomnieć sobie lata młodości. W swojej ofercie firma obecnie posiada uchwyty (Zdzisław, Stanisław, Ryszard, Roman, Wacław, Kazimierz, Edward i Andrzej :D), słuchawki, dzięki którym możemy przenieść się do epoki kaseciaków, oraz wspomniane wzmacniacze lampowe!

Teraz kolej na Commodore! Tak, powraca, ale niestety marka przy której spędziłem połowę dzieciństwa za sprawą wersji 64, czy później Amigi- nie powraca w postaci platformy rozrywkowej, będą to uwaga – smartfony!

cmd

Na pocieszenie dodam, że będą sprzedawane w Polsce. Czy strategia firmy, bazująca na sentymencie, odniesie sukces? Czas pokaże, najważniejsze, że po latach nieobecności marki – powraca i będzie dostępna w naszym kraju, tak, znajdujemy się wśród pierwszych rynków na które ma trafić nowy produkt Commodore.

cmd2

Nowe dziecko Commodore będzie nosić nazwę Commodore PET (nazwa nawiązuje do jednego z wczesnych komputerów domowych – osobistych/ Personal Electronic Transactor, produkowanych przez Commodore pod koniec lat 70) i z informacji do których udało nam się dotrzeć wiemy, że będzie kosztować około 300 euro.

cmd3

Smartfon będzie pracować pod kontrolą systemu Android 5.0, a na pokładzie znajdą się:

  • ośmiordzeniowy procesor MediaTeka (1,7 GHz, 64-bit)
  • 32 GB pamięci z opcją rozszerzenia o kolejne 32 GB za pomocą karty micro SD
  • 3 GB RAM
  • ekran 5,5″ o rozdzielczości FullHD
  • dwa aparaty – 17 i 8 MPX
  • dwa wejścia na karty SIM
  • akumulator o pojemności 3000 mAh

Wszystko zapowiada się dosyć interesująco, ale oprócz logo nie ma w nim nic z Commodore, czy to się uda? Hmmm…

Autor: Łukasz Szendzielarz

Wieści z Rozładowani.pl