Sprzęt Microsoftu w abonamencie? Surface All Access już od 16 października!
Sprzęt Microsoftu w abonamencie? Surface All Access już od 16 października!

Opublikowano 5 miesięcy temu -


Premiera nowych urządzeń z linii Surface jakoś mnie nie poruszyła. Najciekawszymi okazały się nowe bezprzewodowe słuchawki oraz długo wyczekiwany powrót czarnej wersji Surface Pro. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, którą nie przebiła się w mediach — Surface All Access, czyli Surface na raty!

Odroczone płatności, subsydiowanie zakupu, dodatkowe gratisy czy w końcu zakupy na raty to sposoby na zakup nowego urządzenia, którymi posługują się sklepy, a nawet telekomy. Rzadko się zdarza, by taką możliwość oferował sam producent.

Surface All Access, więcej niż raty

Apple ma dwa programy, które pomagają sfinansować zakup nowego sprzętu. Pierwszy to Trade-Up, polegający na oddaniu starego telefonu (bonifikata jest średnio opłacalna, chyba że oddajemy uszkodzony sprzęt) w zamian za zniżkę do Apple Store. Drugi to iPhone Upgrade Program, czyli wynajem urządzenia za miesięczną opłatę. Program Surface All Access to coś podobnego, z tym że urządzenie staje się naszą własnością. Nowy program Microsoftu nie jest zwykłym systemem ratalnym. W porównaniu do oferowanego wcześniej Surface Plus (system ratalny z możliwością wymiany sprzętu po 18 miesiącach) All Access zaoferuje też w bonusie licencję Office 365, dodatkową ochronę (chodzi chyba o rozszerzoną gwarancję), program szkoleń oraz dedykowaną obsługę klienta.

Od 16 października, ale tylko w USA

Niestety po raz kolejny z rozłożonych płatności będą mogli korzystać tylko mieszkańcy USA. Usługa zadebiutuje wraz z nowymi urządzeniami z linii Surface, 16 października. Nie liczę na to, że podobny program zawita do Europy, zazdroszczę jednak Amerykanom możliwości zakupu sprzętu w ten sposób, tym bardziej że klienci dostają dosyć sporo bez żadnych prowizji czy dodatkowych opłat.

16 paździenika na stronie programu ruszy konfigurator, gdzie będzie można wybrać specyfikacje komputera oraz dobrać akcesoria. Opłaty miesięczne Surface All Access zaczynają się od 24,99 dolarów (93 zł) za Surface Go z klawiaturą i pakietem Office 365. Surface Laptop to koszt minimum 46,63 (175 zł) dolarów miesięcznie. Surface Pro z klawiaturą obciąży kieszeń kwotą 47,78 (179 zł). Surface Book z kolei dostaniemy już za 54,96 dolarów (205 zł) a Surface Studio od 150,79 dolarów (564 zł).