Sprawdź prędkość ładowania swojej strony z Google

Sprawdź prędkość ładowania swojej strony z Google

Opublikowano 27.12.2011 9:25 -


Nie jest to nius pierwszej świeżości, jednak i tak warto o nim wspomnieć. Google uruchomiło narzędzie w ramach Google Developers, które pozwoli zmierzyć prędkość ładowania Twojej witryny internetowej.

Co ciekawe pomiar przygotowywany jest dla przeglądarek desktopowych jak i przeglądarek mobilnych. Wynik zależnie od platformy może być oczywiście różny. Do zdobycia jest maksymalnie 100 punktów. Z ciekawości sprawdziłem jak wypada mój blog a sam wynik był nieco zaskakujący. Osiągnął całe 79 punktów, gdzie specjalnie go nie optymalizowałem a do tego w ramach mojego WP funkcjonuje cała masa wtyczek, które każda z osobna musi się wczytać. Nie jest źle :-)

Prędkość swojego serwisu zmierzycie pod adresem: https://developers.google.com/pagespeed. P wykonanym teście, Google podpowie Wam, jakie działania można podjąć by zwiększyć wydajność serwisu – w postaci trzech grup priorytetów: wysokich, średnich i niskich. Powołując się na przykład lubik.info, w najwyższym priorytecie ujrzałem informacje o optymalizacji obrazów a także wykorzystanie pamięci podręcznej przeglądarki, natomiast w najniższym priorytecie uzyskałem lakoniczną informację o optymalizacji CSS ;-)

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację