Na Inspire Stage, jednej z głównych scen konferencji eksperci z całego świata omawiać będą zagadnienia dotyczące innowacji w biznesie i zarządzaniu, sztucznej inteligencji oraz przyszłości światowego rynku technologicznego. Zobaczymy m.in. Michała Sadowskiegoz Brand24, który w prelekcji 7 Things I Wish I Knew when Starting a Business opowie o najlepszych praktykach oraz największych błędach w budowie biznesu online. Na scenie pojawi się również znany podróżnik Marek Kamińskii poruszy temat światowych wyzwań w kontekście nowych technologii.Christopher S. Penn z Trust Insightsodpowie na pytanie, w jaki sposób sztuczna inteligencja bezpowrotnie odmieni marketing, który dzisiaj znamy.

Pierwszego dnia konferencji, na Inspire Stage odbędzie się również premiera The Golden Book of Venture Capital in Poland 2019, najnowszego raportu Fundacji Startup Poland, który prezentuje kondycję polskiego rynku VC.

1d07f6b402963548e3eddce1d5af7a85

Wśród prelegentów 2 – dniowej sceny marketingowejnie zabraknie nazwisk z listy  The Top 50 Social Media Marketing Influencers, takich jak Mark Schaefer(Schaefer Marketing Solutions)i Scott Brinker z HubSpot, który 8 maja wystąpi też na Inspire Stage.

2e238f04f8548b77c4e81b67fcbfd57b

Zobaczymy także Janinę Bąk z janinadaily.com, Kamila Kozieła z prezART, Pawła Tkaczyka, Jacka Kotarbińskiego z kotarbinski.com)i wiele innych nazwisk ze świata marketingu.

3f539ed97d612f3c4139cdb2bbf608c8

Na DevTrends Stagei 4 innych scenach dedykowanych developerom, o przyszłości technologii, cyberbezpieczeństwie, AI i blockchain opowiedzą eksperciz LinkedIn, Slack, Mozilla i Microsoft. Zobaczymy także Piotra Koniecznego z Niebezpiecznika, który opowie o najnowszych trendach w cyberbezpieczeństwie.

4b616e27ee2d6d823e99d071bd8bfc1a

Startup Stage zmienia się w Growth Stage i rośnie. W agendzie pitche dwudziestu spółek, które w ramach Startup Contestu powalczą o 30 000 EUR w gotówce, ufundowane przez Prezydenta m. Gdańsk. Nowością w tym roku jest konkurs dla scale-up’ów rozwiązujących ważne społecznie problemy.

Wystąpienia na scenach konferencji uzupełniają specjalistyczne warsztaty i szkolenia.

5cf0267e99dd073a5253f75b7c9f6241

Speed Dating i Investors Meetup  – tu spotyka się biznes

Organizatorzy konferencji zapewniają, że jak co roku, będzie ona przestrzenią do spotkań z inwestorami, którzy szukają biznesowych jednorożców. Startupy obecne na Infoshare, będą mogły zaprezentować się przed ponad 150 funduszami VC/CVC. Wśród nich m.in. Black Pearls VC, Market One Capital, bValue, InvestHK czy Akcelerator PGE. Rozmowy odbywać się będą podczas indywidualnych spotkań speed dating, umawianych przy użyciu dedykowanej aplikacji. W 2018 roku odbyło się ponad 1200 takich spotkań.

6c534b1434f32fa8b3d15f966290e48e

“Infoshare to także arena spotkań dla międzynarodowych korporacji i banków, które stale szukają dostępu do najnowszych technologicznych rozwiązań, dostarczanych przez startupy. W 2018 roku gościliśmy przedstawicieli blisko 3000 firm i instytucji, takich jak  Microsoft, BGŻ BNP Paribas, Intel, Hewlett Packard, Bayer, Alior Bank.” – mówi Grzegorz Borowski, CEO Fundacji infoShare – organizator konferencji.

Kopia foto. Tomek Kaminski InfoShare2018 23 05 180258

“W tym roku planujemy obecność około XXX wystawców w przestrzeni EXPO” – dodaje.

Dla uczestników konferencji, którzy stawiają na networking organizatorzy przewidzieli liczne imprezy m.in. Great Networking Party z koncertem Krzysztofa Zalewskiegodostępny dla wszystkich uczestników pierwszego dnia konferencji. 9 maja odbędzie się Sunset Leaders Boat Race – rejs galeonami po Zatoce Gdańskiej,który zakończy się na Afterparty na terenach stoczniowych, w najbardziej charakterystycznym miejscu Gdańska.

Infoshare 2019 – oto moja lista najciekawszych prelekcji


O Infoshare

Infoshare to największa konferencja technologiczna w regionie CEE, tworząca ekosystem, w którym nowe technologie łączą się z biznesem. Co roku do Gdańska przyjeżdżają tysiące uczestników. Wśród nich są startuperzy, inwestorzy, przedstawiciele korporacji, programiści i marketerzy. Dwa dni konferencji to 9 tematycznych scen, 200 prelegentów, ponad 150 wystąpień oraz imprezy towarzyszące, które są okazją do nawiązania nowych kontaktów i wymiany doświadczeń. Infoshare to również przestrzeń do rozwoju dla firm na wczesnym etapie rozwoju. Speed Dating pozwala na umówienie indywidualnych spotkań z inwestorami, Startup Expo umożliwia zaprezentowanie swojego rozwiązania na dedykowanym stoisku, a Startup Contest każdego roku gromadzi ponad 500 startupów walczących o nagrodę główną – 20 000 EUR.

Kopia 5O0A7983

W 2019 roku Infoshare odbędzie się 8 i 9 maja w gdańskim Amber Expo. Uczestnicy wysłuchają wystąpień z 9 tematycznych scen. Inspire Stage to znane i lubiane nazwiska, inspirujące opowieści założycieli największych firm, przegląd innowacji w biznesie oraz ciekawe panele dyskusyjne. DevTrends Stage to scena, którą zdominują trendy w nowych technologiach. Speakerzy opowiedzą m.in. o sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i blockchainie. Wyspecjalizowane sceny dodatkowe: DataTech, FullStack, Crypto&Security oraz DeepTech Stages to duża dawka wiedzy dla doświadczonych deweloperów i architektów. Na scenie marketingowej poruszone zostaną tematy dotyczące digital marketingu, użycia nowych technologii w sprzedaży i nowych mediów. Startupperom, inwestorom i przedstawicielom VC oddajemy Growth  Stage.

Po pierwszym dniu konferencji uczestnicy wezmą udział w Great Networking Party z koncertem na żywo, który już na stałe zawitał w agendzie infoShare Conference. Okazje do networkingu i dobrej zabawy to również Before i After Party.

DailyWeb jest partnerem medialnym InfoShare.