Gotowi na kolejną niespodziankę od Spotify?

Dość niespodziewanie użytkownicy popularnej aplikacji do streamingu muzyki i podcastów Spotify mogą korzystać od niedawna z nowej zakładki „Tylko Ty”. Co w niej znajdziemy?

Spotify to obecnie aż 356 milionów aktywnie słuchających muzyki i podcastów użytkowników. Każdy z nas ma jednak swój indywidualny gust muzyczny i właśnie tę wyjątkowość firma chce celebrować w swojej nowej opcji „Tylko Ty”.

R E K L A M A

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie głównym powinien Wam się teraz wyświetlać banner z następującym opisem: „Dowiedz się, jak słuchasz. Których wykonawców, utworów i podcastów słuchasz tylko Ty?”. Zachęta do sprawdzenia nowej funkcji może się też wyświetlić jako zupełnie nowa plansza zaraz po uruchomieniu Spotify. Po kliknięciu w kolorową grafikę, uruchamia się specjalna animacja przypominająca Instagram Stories. W niej dowiecie się m.in. jacy są przykładowi bardzo rozbieżni artyści, których lubicie słuchać lub z jakich lat słuchaliście muzyki do tej pory. Będziecie mogli także zabawić się w grę „Których artystów zaprosiłbyś na swoje przyjęcie”. Wyniki można udostępnić w swoich mediach społecznościowych.

To jednak nie wszystko. Po odtworzeniu opisywanej wyżej animacji, w aplikacji pojawia się także zakładka „Tylko Ty”. W niej znajdują się zindywidualizowane składanki zawierające utwory artystów, których zaprosilibyście na swoje hipotetyczne przyjęcie. Są też, dostosowane do indywidualnych gustów muzycznych, składanki według gatunków i według dekad.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zupełnie nowa funkcja – Blend. Wystarczy zaprosić znajomego (musi posiadać swoje konto na Spotify), a aplikacja utworzy playlistę, która pokaże jak zbieżne są Wasze gusta muzyczne.

Więcej o Spotify Blend:

Przykładowe „story” z mojej zakładki „Tylko Ty” możecie obejrzeć poniżej: