Spotify testuje nową funkcję ulubionego urządzenia!

Spotify testuje nową funkcję ulubionego urządzenia!

Opublikowano 14.08.2019 9:11 -


Spotify pracuje nad nową funkcją, która miałaby ułatwić użytkownikom łączenie się z najczęściej wykorzystywanymi urządzeniami do odtwarzania muzyki. Ulubione głośniki będą wyświetlały się na specjalnie przygotowanej liście, wymagającej weryfikacji podczas pierwszego połączenia.

Każdorazowo później zostanie wyświetlone specjalne powiadomienie, informujące o pojawieniu się w pobliżu urządzenia dodanego do listy. Jak to będzie wyglądało w rzeczywistości?

Spotify i automatyczne łączenie z głośnikami

Serwis streamingowy co prawda dopiero testuje nową funkcjonalność, jednak w Internecie aż wrze na jej temat. Najważniejsze informacje podaje jednak Thurrot w swoim raporcie, przedstawiającym szczegóły dotyczące działania w trybie testowym. Wstępne badania mówią o tym, że nowa funkcja Spotify ma automatycznie łączyć telefon z urządzeniem do odtwarzania muzyki, kiedy te tylko znajdzie się w pobliżu. Najpierw jednak pojawi się powiadomienie na ekranie smartfona z zapytaniem, czy użytkownik zezwala na sparowanie obu sprzętów.

spotify

Wszystko wydaje się z pozoru bardzo proste. Wystarczy połączyć urządzenia ze sobą za pierwszym razem, by później korzystać z funkcji ulubione urządzenie. Jedno kliknięcie ekranie smartfona ma sprawić, że w głośnikach zabrzmi nasz ulubiony utwór, co znacznie usprawni zmianę źródła dźwięku. Jak to działa w praktyce?

Ulubione urządzenie od Spotify

Proces łączenia się z zewnętrznym głośnikiem ma jednak swoje ograniczenia. Dotyczą one liczby dodanych urządzeń, jakie mogą znaleźć się w liście ulubionych. Kiedy jest się posiadaczem większej liczby zewnętrznych urządzeń do odtwarzania muzyki, trzeba zadecydować, które z nich stanie się tym ulubionym i pojawi się na liście do automatycznego sparowania.

Nowa funkcjonalność Spotify brzmi znajomo?

Wielbiciele nowinek technologicznych na pewno dostrzegli podobieństwo między nową funkcjonalnością Spotify, a HomePod od Apple. Inteligentny głośnik ma być wspierany przez technologię, która przeniesie dźwięk z telefonu bezpośrednio do głośnika, kiedy tylko te znajda się w pobliżu. Funkcjonalność ta pojawi się prawdopodobnie już w iOS 13, na co czekamy z niecierpliwością.

homepod

Jeśli rzeczywiście doczekamy się ulubionego urządzenia w Spotify, aplikacja na pewno zyska nowych użytkowników, którzy docenią tę funkcję. A Wy jak nastawiacie się na wprowadzenie automatycznego połączenia między urządzeniami? Skorzystalibyście z niej?

Wieści z Rozładowani.pl