Już niebawem popularny serwis streamingowy Spotify może zyskać nową funkcję. Zamieni się w aplikację, która pomoże w… karaoke. W Stanach Zjednoczonych testowana jest właśnie możliwość dodania napisów na żywo do odtwarzanego utworu.

Testowana wersja jest dostępna w aplikacji na urządzenia z systemem iOS. Wcześniej teksty zostały wprowadzone na wielu rynkach, w tym azjatyckich i w Ameryce Południowej (Brazylia, Meksyk, Hongkong, Tajlandia i Indie.). Stany Zjednoczone i Europa nie doczekały się jeszcze finalnej wersji.

Możemy potwierdzić, że obecnie testujemy naszą funkcję tekstów piosenek na wybranej liczbie użytkowników w USA. W Spotify rutynowo przeprowadzamy szereg testów, aby poprawić nasze wrażenia użytkownika. Niektóre z tych testów kończą się utorowaniem drogi do wprowadzenia funkcji lub służą tylko jako ważna nauka. W tej chwili nie mamy żadnych dalszych informacji do przekazania.

-Spotify w oświadczeniu dla serwisu Engadget.

Samo przeprowadzenie testów nie oznacza wprowadzenia takiej funkcji. Taka sytuacja miała miejsce w Kanadzie, gdzie po prostu się nie przyjęła.

Spotify jako domyślny odtwarzacz w iOS

W przypadku nowej wersji iOS będziemy mogli odtwarzać muzykę w domyślnym odtwarzaczu, jakim może być Spotify. Będzie możliwe wydawanie poleceń głosowych Siri. Teraz było tak, że Siri odtwarzała nam muzykę za pomocą aplikacji Muzyka na iOS. Wszystkie informacji na ten temat pojawiły się na niezastąpionym Reddit. Możemy tam przeczytać jednego z forumowiczów:

„Poprosiłem Siri, aby zagrał artystę bez określania Spotify i powiedziała mi, że będzie potrzebowała dostępu do mojego konta Spotify i zapytała, czy zezwolę na dostęp. Odpowiedziałem tak i piosenka zagrała. Teraz każde polecenie kontroluje Spotify, nawet jeśli nie zostało wspomniane. Świetny ruch”.

reddit.com
reddit.com

Genialne rozwiązanie, które powinno być już dawno dostępne na urządzeniach z iOS. Wersja 14.5 powinna pojawić się w najbliższych dniach, nie tak dawno wypuszczono wersję beta, skąd właśnie pochodzą powyższe informacje.