Spotify testuje nową funkcję społecznościową - nadchodzi Tastebuds

Spotify testuje nową funkcję społecznościową - nadchodzi Tastebuds

Opublikowano 26.12.2019 21:25 -


Aplikacja strumieniowego przesyłania muzyki nie przestaje nas zaskakiwać. Cały czas pojawiają się nowe funkcje, które mają przekonać użytkowników, by chętniej korzystali ze Spotify oraz dostępu premium. Wszystko wskazuje na to, że teraz przyszła chwila, by nieco uspołecznić posiadaczy kont. Platforma rozwija bowiem funkcję, skupioną na odkrywaniu utworów, które najczęściej są słuchane przez znajomych. Podoba Wam się ten pomysł?

Osobiście nie należę do zwolenników Spotify, co raczej wynika z mojego lenistwa tworzenia własnych playlist, niż ze złej oceny aplikacji. Uważam, że integracje z Instagramem czy Facebook Stories, a także korzystne ceny abonamentów dla studentów przekonują młodych ludzi do tego, by być aktywnym użytkownikiem. Kolejna funkcja, pokazująca ulubione utwory znajomych, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Czym tak właściwie ma być Tastebuds?

Playlista złożona z utworów znajomych dzięki Tastebuds

Na nową funkcję Spotify kilka dni temu natrafiła Jane Wong – ekspert ds. inżynierii odwrotnej. W tamtym momencie strona była dostępna pod osobnym adresem, jednak kiedy próbowałam na nią wejść, okazało się, że aplikacja zdążyła już ją wyłączyć. Mimo to z doniesień TechCrunch wynika, iż znajdowały się tam nieaktywne przyciski oraz krótkie wytłumaczenie, czym ma być nowa funkcja. Tastebuds ma umożliwić użytkownikom odkrywanie muzyki przez znajomych, których gust uważają za interesujący. W ten sposób można by natrafić nie tylko na najnowsze kawałki, ale również zapoznać się z zupełnie innymi gatunkami muzyki.

Wong uważa, że funkcja ma pozwolić na dodawanie do listy znajomych, by móc zobaczyć, czego słuchają najczęściej. Utworzenie własnej listy mogłoby umożliwić śledzenie utworów czy gatunków muzycznych. Wbrew pozorom Tastebuds będzie różniło się od funkcji Friends w wersji desktopowej aplikacji – ma działać nie tylko w czasie rzeczywistym. Poza tym istnieje szansa, że znajomi mogliby dzielić się muzyką między sobą za pośrednictwem Spotify, a nie zewnętrznych portali.

Tastebuds a kwestie prywatności

Nie do końca wiadomo jeszcze, na jakiej zasadzie będzie można tworzyć listy znajomych. Twórcy funkcji muszą pamiętać, że nie każdy będzie godził się na śledzenie swoich poczynań w sieci, do czego ma pełne prawo. To samo dotyczy dodania do znajomych – zaproszenia trzeba będzie akceptować, dostanie się powiadomienie o umieszczeniu na liście? A może da się wyłączyć funkcję, nie usuwając kogoś z listy? Na ten moment pojawia się bardzo dużo wątpliwości oraz pytań, na które odpowiedzieć będzie mogło tylko Spotify.

Źródło: Gizmodo

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]

Szukamy Social Media Ninja z rozumieniem optymalizacji tekstów pod SEO [Zobacz]