Spotify co chwila oferuje nam ciekawe nowości. Ostatnio właściciele usługi skupili się bardzo na rozwijaniu podcastów, w tym na top listach podcastów, czy też na ściąganiu do siebie osób, które będą tworzyć audycje na wyłączność. Nie obyło się oczywiście bez nowości w pozostałym zakresie. Doniesienia wskazywały, chociażby na prace nad grupowym słuchaniem muzyki na odległość. Wygląda na to, że twórcy Spotify nie poprzestają na rozwijaniu i testowaniu całkowicie nowych funkcji. Wskazują na to najnowsze informacje, które na Twitterze opublikowała Jane Manchun Wong, znana z odnajdywania w aplikacjach funkcji, nad którymi trwają prace.

Tryb karaoke w Spotify

Jane Manchun Wong na swoim twitterowym koncie opublikowała serię wpisów na temat nowości, które mogą się pojawić w Spotify. Jedną z nich jest tryb karaoke. Na dołączonych screenach możemy zauważyć, że tryb karaoke działa na pełnym ekranie urządzenia, jednak nie widać, aby słowa były wyszczególniane. Ponadto możliwe jest dostosowanie głośności wokalu w odtwarzanym utworze. Nowości czekają nas ponownie w zakresie sesji grupowych. Według doniesień użytkownicy podłączeni do tej samej sieci WiFi będą mogli wzajemnie udostępniać sobie urządzenia odsłuchowe, np. głośniki i z nich korzystać, bez konieczności wylogowywania jednego użytkownika i logowania drugiego.

Tryb offline dla darmowych kont Spotify

Zmiany mają dotknąć użytkowników korzystających z darmowych kont. Spotify chce umożliwić odsłuchiwanie utworów w trybie offline przez 30 minut dziennie. Dotychczas funkcja słuchania offline była zarezerwowana tylko dla klientów kont premium. Przy wprowadzaniu zmian nie zostanie pominięty tryb samochodowy. Tutaj mają zajść dość duże zmiany. Po włączeniu trybu samochodowego Spotify ma wyświetlać nowy interfejs, w którym okładki będą większe. Na dole ma znaleźć się nowy pasek nawigacyjny, a w jego centralnym miejscu ma być umiejscowiony przycisk odpowiadający za uruchomienie Asystenta Google. Na górze interfejsu ma się pojawiać również komunikat zachęcający do uruchomienia wspominanego asystenta głosowego.

Inne nowości w Spotify

Wśród nowości ma pojawić się także możliwość zapisywania odcinków podcastów, które będą dostępne w osobnym miejscu, aby użytkownik mógł łatwo do nich wrócić, kiedy będzie miał czas i ochotę na ich odsłuchanie. Jane Manchun Wong podaje również, że playlisty mają być automatycznie aktualizowane, a także ma pojawić się nowa animacja polubienia.

Źródło: Twitter