Spotify od teraz zintegrowane z Siri oraz w nowej odsłonie na Apple TV

Spotify od teraz zintegrowane z Siri oraz w nowej odsłonie na Apple TV

Opublikowano 8.10.2019 14:35 -


Nowości od Spotify nie mają końca! Jeszcze niedawno informowałam Was o nowej funkcji ulubionego urządzenia czy udostępnianiu muzyki w Facebook Stories. Aplikacja postanowiła jednak przygotować tym razem coś zupełnie innego, dzięki czemu ma zamiar konkurować z Apple Music. Mowa między innymi o możliwości odtwarzania utworów przy pomocy Siri na takich urządzeniach jak iPhone oraz iPad. To jednak nie koniec niespodzianek od Spotify!

Nowa funkcja na urządzeniach mobilnych jest dostępna dopiero od niedawna. Pojawiła się ona w jednej z aktualizacji systemu iOS 13 i prawdopodobnie dzięki temu Spotify będzie traktowane na równi z Apple Music. Duży wpływ na to mogła mieć sytuacja wprowadzenia applowskiej aplikacji również do przeglądarek, o czym wspominał Wam Przemek. Mimo to medium strumieniowe ze Szwecji się nie poddaje i wyciąga grubą artylerię.

Współpraca Spotify z Siri ma zastąpić Apple Music?

Zapewne wielu z Was każdego dnia lubi słuchać swojej ulubionej muzyki. Bez względu czy robicie to w pracy, w samochodzie czy na siłowni, możliwość prostej obsługi aplikacji na pewno by się Wam przydała. Spotify jest już na tyle popularne, że każdego dnia korzystają z niej setki tysięcy osób, dlatego rozbudowanie aplikacji mogło tylko zwiększyć liczbę odbiorców.

spotify

Głosowe sterowanie muzyką przy pomocy Siri jest dużym krokiem naprzód. Początkowo funkcja ta była w fazie testów, jednak aktualnie jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Co ciekawe, aplikacja nie tylko pozwala na wykorzystywanie inteligentnego pomocnika do zmiany muzyki. Spotify zostało na tyle zoptymalizowane, że kiedy iPhone wyświetli informację o zbyt dużym zużyciu danych, apka przełączy się na tryb oszczędzania. Brzmi dobrze, prawda?

Nowa aplikacja Spotify na Apple TV

Producent Spotify postanowił znacznie rozszerzyć horyzonty i trafić do wszystkich posiadaczy sprzętu Apple. Poza urządzeniami mobilnymi postanowił również wypuścić specjalną aplikację na Apple TV. Pod względem designu oraz obsługi program ten jest bardzo podobny do tych dedykowanych pod inne systemy w telewizorach. Każdy ma możliwość samodzielnie pobrać aplikację w sklepie tvOS App Store bądź ustawić automatyczne pobieranie.

Jeśli jesteście użytkownikami sprzętu od Apple, to koniecznie sprawdźcie, jak działa nowa funkcja Spotify. To, czy rzeczywiście można w pełni zarządzać aplikacją przy pomocy Siri, pozostaje wątpliwe. Mam jednak nadzieję, że producent odpowiednio przetestował apkę, zanim trafiła ona do wszystkich użytkowników.

Źródło: The Verge

Wieści z Rozładowani.pl