Chociaż w dobie smartfonów, gdzie wielkość wewnętrznej pamięci jest gigantyczna i możemy pobrać sobie sporą liczbę utworów, Spotify ciągle jest bardzo popularne w wersji „streamingowej”. Często bowiem jest tak, że nie zawsze mamy ochotę na słuchanie akurat tych utworów, które mamy w wersji offline.

Jeśli często podróżujecie, a nawet jeśli sporadycznie na dłuższych trasach, to z pewnością korzystaliście z wszelkich form rozrywki umilających wydłużający się czas w samolocie. Z internetem w liniach lotniczych jest jak z Yeti, albo jak z naliczaniem połączeń komórkowych 20 lat temu. Po pierwsze mało kto widział darmowy internet w powietrzu (co najwyżej KILKA megabajtów), a po drugie – każdy pakiet jest horrendalnie drogi.

Spotify za darmo w samolotach Delta

I z pomocą przychodzi właśnie Spotify. Serwis wydał komunikat o podpisaniu współpracy z liniami lotniczymi Delta. Właśnie na pokładach samolotów Delta w ramach cyfrowej rozrywki operatora, dostępne będą setki utworów, a także kilkadziesiąt najpopularniejszych podcastów. Za darmo, w ramach lotu oczywiście.

Możesz teraz swobodnie podróżować i słuchać ulubionej muzyki i podcastów z wysokości 30 000 stóp. Od dzisiaj rozpoczynamy nowe partnerstwo z Delta, w ramach którego Spotify przejmie sekcję „audio” rozrywki pokładowej Delta. Oznacza to, że pasażerowie lotów Delta, które na całym świecie są wyposażeni w system rozrywki w oparciu foteli, mogą teraz cieszyć się ulubionymi treściami audio wyłącznie podczas lotu w Delta Studio.

-czytamy w komunikacie prasowym Spotify.

Partnerstwo takie miejmy nadzieję, że będzie pierwszym z wielu, a podobne współprace zostaną nawiązane z innymi liniami na całym świecie. Być może właśnie to jest sposób na oderwanie się paradoksalnie od świata internetu, nawet jeśli to ma być kilka godzin podczas podróży.

Sam podróżując wielokrotnie, a kilka razy nawet liniami Delta zastanawiałem się, kiedy nastaną lepsze czasy, jeśli chodzi o dostępność właśnie tego typu usług. Nie sądziłem, że stanie się to tak szybko i chwalę zarówno Spotify, jak i linie Delta.


Posłuchaj nas!