Spotify łączy siły z Google - Muzyka jako budzik

Spotify łączy siły z Google – Muzyka jako budzik

Opublikowano 1.08.2018 13:31 -


Ulubione kawałki na Spotify będą mogły być teraz Twoim budzikiem. Poranna rutyna może stać się bardziej przyjemna. Jeśli cierpisz na ignorowanie swojego budzika – takie rozwiązanie może Ci pomóc.

Nie raz już widziałem aplikacje zapewniające możliwość personalizowania sobie budzików muzyką z aplikacji streamingowych. Nie raz też widziałem, że działały tylko na papierze. W rzeczywistości często podmienia się dźwięk budzika wbudowany w system operacyjny na plik dźwiękowy znajdujący się na telefonie.

Pamiętam czasy, gdy gigabajty .mp3 walały mi się po dysku. Każdy tak miał. Wtedy to miało sens, ponieważ posiadałem plik, który mogłem podmienić w budziku czy dzwonku mojego pierwszego multimedialnego telefonu Motorola E398. Teraz jednak używam tylko Spotify a pliki .mp3, z którymi mam styczność to podcasty.

Może się to jednak zmienić, ponieważ w aplikacji Zegar od Google pojawi się nowa opcja. Wybrania piosenki na Spotify jako dźwięku dzwonka.

jak włączyć piosenkę jako dźwięk budzika?

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym:

Przejdź do zakładki “Alarmy“, gdzie znajdziesz muzyczne rekomendacje od Spotify i bez wysiłku wyszukasz i wybierzesz dowolny utwór, album, wykonawcę lub playlistę, w rytm której obudzisz się następnego ranka. Opcja jest dostępna również dla użytkowników bezpłatnej wersji aplikacji Spotify, w trybie odtwarzania losowego.

Po wyłączeniu alarmu dostępna będzie opcja pozwalająca na słuchanie dalej piosenki, która zagwarantowała nam piękny poranek ;)

Ten sam komunikat prasowy zapewnia nas, że funkcja piosenki jako dźwięk budzika będzie dostępna w przeciągu kilku najbliższych dni.

Ciekawe czy dzwonki też będzie można kiedyś w ten sposób zamieniać.

Wieści z Rozładowani.pl