W aplikacji Spotify wkrótce pojawi się możliwość streamingu muzyki w jakości CD (Hi Fi/Hi-Res). Oprócz nowego abonamentu Spotify HiFi zapowiedziano także inne nowości.

Nowości w aplikacji Spotify zostały zapowiedziane podczas poniedziałkowego eventu on-line Spotify Stream On. Najważniejsza z nowych funkcji – streaming Hi-Fi doczekał się prezentacji przez samą Billie Eilish oraz jej brata Finneasa. Artyści w krótkim promocyjnym wideo zwracają uwagę, że muzyka w wysokiej jakości oferuje znacznie więcej szczegółów, całych warstw, nad którymi muzycy pracują w studio podczas tworzenia płyt.

I faktycznie, streaming hi-res to coś, czego w Spotify brakuje od samego początku istnienia aplikacji. Ta funkcja stała się wyróżnikiem i jednocześnie kartą przetargową konkurencyjnych serwisów takich jak Tidal, gdzie oferowane są albumy w jakości porównywalnej do plików FLAC.

Samo Spotify zdradziło, że streaming w jakości Hi-Fi to jedna z najbardziej pożądanych funkcji wśród użytkowników serwisu. Spotify HiFi ma współpracować z większością sprzętu obsługiwanego przez aplikację, a abonament ma być dostępny jeszcze w tym roku. Jego cena póki co nie jest jeszcze znana i, przynajmniej na początku, Spotify HiFi będzie dostępne tylko w wybranych krajach.

Wśród innych nowości zapowiedzianych podczas Spotify Stream On są m.in.: ekspansja serwisu na 80 nowych rynków, nowy podcast autorstwa Bruce’a Springsteena i Baracka Obamy, audiobooki czytane przez aktorkę Hilary Swank i youtubera Davida Dobrika oraz reklamowa sieć partnerska dla podcasterów Spotify Audience Network.