Google poinformowało właśnie o nadchodzących nowościach w znanej aplikacji Mapy Google. Bez wątpienia jest to najlepsza nawigacja, a do tego stale się rozwija. Nowości pozwolą na lepsze odnalezienie się w budynkach, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji i AR.

Oprócz tego Mapy Google doczekały się nakładki pogodowej. Pozwoli ona nam sprawdzić warunki pogodowe w miejscu, do którego się udajemy. Oprócz temperatury i szansy na opady deszczu zobaczymy również aktualne zanieczyszczenie powietrza, co pozwoli na lepsze zaplanowanie wizyty. Google w tym celu nawiązało współpracę z partnerami: The Weather Company, AirNow.gov i Central Pollution Board.

Weather Air Quality Layers

Nawigacja wewnątrz budynków dzięki Live View w Mapach Google

Dzięki zastosowaniu AR w Mapach Google bez problemu odnajdziemy się w budynkach. Wcześniej był problem z ustawieniem się w odpowiednim kierunku, teraz Live View zrobi to za nas. Live View jest obsługiwany przez technologię zwaną Global Localization, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do skanowania dziesiątek miliardów zdjęć Street View w celu zrozumienia Waszego położenia. Dzięki jej nowym udoskonaleniom pomagającym zrozumieć dokładną wysokość i rozmieszczenie obiektów wewnątrz budynków, możemy teraz wyświetlać wskazówki Live View we wnętrzach. Wskazówki AR będą dostępne w tych budynkach, w których najtrudniej o dobrą orientację wewnętrzną: na lotniskach, stacjach przesiadkowych i centrach handlowych.

Indoor Live View 2

Jeśli macie do złapania samolot lub pociąg, funkcja Live View pomoże Wam znaleźć najbliższą windę i schody ruchome, bramę, peron, punkt odbioru bagażu, stanowiska odprawy, kasy biletowe, toalety, bankomaty i wiele więcej. Strzałki i towarzyszące im podpowiedzi wskażą Ci właściwą drogę. A jeśli szukacie konkretnego sklepu w centrum handlowym, użyjcie Live View, aby zobaczyć, na którym piętrze się znajduje i jak się tam dostać. Funkcja Indoor Live View jest od dzisiaj dostępna na Androida i iOS w wielu centrach handlowych w Chicago, Long Island, Los Angeles, Newark, San Francisco, San Jose i Seattle. Zacznie się pojawiać w najbliższych miesiącach na wybranych lotniskach, centrach handlowych i stacjach tranzytowych w Tokio i Zurychu, a wkrótce trafi do kolejnych miast.

Czekamy na wprowadzenie funkcji również w Polsce. Nakładka pogodowa powinna być dostępna lada dzień.