Spokojnie, to tylko awaria - Zoom z problemami w poniedziałek i to na całym świecie

Opublikowano 24.08.2020 19:54 -


Gorszego momentu na globalną awarię Zoom nie mógł sobie wybrać. Serwis, który rozwinął się "dzięki" pandemii i temu, że miliony osób na całym świecie przeszło na pracę zdalną, dzisiaj zaliczył totalny zjazd. Nie wiadomo czy uda mu się podnieść.

Do tego dochodzą liczne wpadki w ostatnich miesiącach i kwestie ochrony prywatności. Zoom stale napotyka na przeszkody, a wielu ekspertów sądzi, że to już jest koniec giganta telekonferencyjnego. Może to i dobrze?

Zaczęło się od tego, że dzisiaj rano wiele osób nie mogło dołączyć do konferencji video w Zoomie. Istotne jest to, że to poniedziałek, a więc miliony użytkowników wróciło do pracy po weekendzie, a dla wielu z nich narzędzie to jest niezbędnym elementem dnia roboczego.

Stanowisko szybko zajął rzecznik prasowy Zoom, który w wypowiedzi dla Business Insider mówił:

"Otrzymaliśmy zgłoszenia użytkowników, którzy nie mogą rozpocząć i dołączyć do Zoom Meetings i webinariów. Obecnie badamy i udostępnimy aktualizacje w takiej postaci, w jakiej je mamy. Serdecznie przepraszamy za wszelkie niedogodności"

Przyczyna nie jest znana, ale pewne jest, że taka wpadka odbije się jeszcze bardziej na negatywnym wizerunku usługi.

Narzędzie zyskało na popularności po wybuchu epidemii i wymuszeniu pracy zdalnej. Szybko dodawano nowe funkcje, które w "normalnych czasach" wdrożone zapewne byłyby dopiero w najbliższych latach. Jarek odpisywał m.in. działanie narzędzia Zoom for home:

"Zoom for home – DTEN ME to dedykowane urządzenie do przeprowadzania wideokonferencji. Nie jest czymś małym. To All-in-one o przekątnej ekranu 27 cali. Wyposażony jest w 3 wbudowane kamery wideo, 8 mikrofonów oraz dotykowy wyświetlacz. Za jego pośrednictwem przeprowadzimy wideokonferencję, rozmowę telefoniczną, udostępnimy treści, a także skorzystamy z interaktywnej tablicy. Urządzenie jest gotowe do pracy po wyciągnięciu z pudełka, wystarczy zalogować się na konto w usłudze Zoom. Producent zapewnia, że Zoom for Home jest kompatybilny z innymi urządzeniami Zoom Rooms, a może być wykorzystany również jako drugi monitor".

Według informacji, które pojawiają się na Twitterze działanie Zooma powoli wraca do normy, ale ciągle występują tam problemy. Na razie firma nie poinformowała o konkretnej przyczynie, ani o dacie naprawienia usterki.

źródło: Business Insider

Wieści z Rozładowani.pl