Do tej pory było tak, że logując się na nowym urządzeniu WhatsApp wysyłał nam standardowo wiadomość SMS ze specjalnym hasłem. Pozwalało ono na weryfikację naszego konta, czy to aby na pewno my logujemy się do WhatsAppa. Teraz jednak WhatsApp będzie chciał do nas zadzwonić.

WhatsApp niestety napotkał problem. Chodzi oczywiście o ochronę prywatności i zabezpieczenia Apple. System iOS zabrania aplikacjom dostępu do historii połączeń, a co za tym idzie nowa funkcja nie będzie działać na smartfonach z nadgryzionym jabłuszkiem na plecach.

WhatsApp zadzwoni do nas w celu weryfikacji konta

O wszystkim poinformował serwis WABetaInfo. Zauważono, że WhatsApp testuje już takie rozwiązanie na systemie Android. Logując się na nowym urządzeniu wystarczy wyrazić zgodę na to, aby zadzwoniono do nas w celu weryfikacji zamiast dotychczasowego wysyłania hasła SMSem. Narzędzie to jest tak zaprogramowane, że tak naprawdę nie musimy „z WhatsAppem rozmawiać”. Samo połączenie, nawet nieodebrane wystarczy.

Oczywiście polityka prywatności, którą musimy w takiej sytuacji zaakceptować zapewnia nas, że WhatsApp nie użyje dostępu do połączeń do celów niezgodnych z prawem i tylko i wyłącznie w celu weryfikacji naszego logowania.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie nowe zabezpieczenie pojawi się oficjalnie w aplikacji WhatsApp, ale dość rozległe testy narzędzia pozwalają przypuszczać, że wydarzy się to niebawem.


Posłuchaj nas!