Niedawno pojawiły się informacje o tym, że z dniem 30 września Google zacznie egzekwować limity połączeń wideo w usłudze Meet. Miały one obowiązywać darmowe konta. Limit miał wynosić 60 minut. Cóż, twierdzenia te nie były bezpodstawne. Już dawno Google wyrażało stanowisko, że Meet będzie darmową aplikacją bez limitu czasu połączeń, ale do pewnego czasu.  Czas ten miał upłynąć z końcem września.

Google wdraża już Google Meet w Gmail na iOS

Google Meet „bez ograniczeń” do końca marca 2021 r.

Jednak w najnowszym wpisie na blogu Google, właściciele usługi zapewniają, że nic takiego się nie zdarzy. Przynajmniej nie teraz. Doceniają bowiem to, jak użytkownicy korzystają z usługi. Poza tym koronawirus nie odpuścił, zatem wideorozmowy są czasami jedyną formą kontaktu z rodziną, znajomymi i współpracownikami. Dlatego też Google wydłuży czas funkcjonowania Meet „bez limitu” dla darmowych kont do 31 marca 2021 r. Jak się okazuje, limit faktycznie istnieje. Nie wynosi on 60 minut, ale 24 godziny.

Google Meet na dużych ekranach

Miesiąc temu informowaliśmy Was o tym, że Google Meet trafi na duże ekrany. Podobnie, jak aplikacja Google Duo.

Google zapowiedziało, że udostępniona zostanie aplikacja Google Meet on Cast. Na urządzeniach wspierających Google Cast możliwe będzie uruchomienie wideorozmów z wykorzystaniem Meet. Zatem, jeśli posiadamy telewizory z wbudowanym Chromecastem, bądź podłączone do nich urządzenia Chromecast, to będziemy mogli wyświetlać na nim wideorozmowy. Google zauważa, że taka opcja może okazać się przydatna w trakcie nauki zdalnej lub podczas spotkań ze współpracownikami, aby skupić na rozmowach większą uwagę. Taką dostępność docenią osoby, którym niewygodnie przeprowadza się rozmowy wideo z większą grupą osób za pośrednictwem laptopów. Firma informuje, że do skorzystania z tego rozwiązania niezbędne będzie, oprócz posiadania urządzenia obsługującego Chromecast bądź wyświetlacza Nest, konto Google, aktualne wersje przeglądarki Chrome oraz oprogramowania samego urządzenia.

Więcej na ten temat przeczytacie we wpisie: Google Meet i Duo trafią na duże ekrany

Źródło: Google