Netflix i Spielberg? To może się udać!

Studio telewizyjno-filmowe Amblin Partners, którego prezesem i jednym z założycieli jest Steven Spielberg, poinformowało w poniedziałek, że nawiązali współpracę z największym serwisem streamingowym na świecie – Netfliksem.

Studio Spielberga i Netflixa mają razem wyprodukować kilka filmów w ciągu nadchodzących lat. Ten ruch pozwoli utrzymać gigantowi streamingowemu pozycję lidera na rynku w obliczu rosnącej w siłę konkurencji. HBO, Disney+, Warner Bros nie dorastają do pięt Netfliksowi, a połączenie jednego z najbardziej znanych reżyserów Hollywood z jednym z nich, to poważny cios dla reszty.

R E K L A M A

Obie strony są bardzo podekscytowane nadchodzącą współpracą. Doszło do niej w zasadzie od razu, bowiem Spielberg, Ted Sarandos, obecny co-CEO Netflixa oraz Scott Stuber, dyrektor oryginalnych produkcji Netflixa pracowali razem w przeszłości, gdy reżyser pracował jeszcze dla studio Universal.

Steven Spielberg Netflix
Netflix i Steven Spielberg? Ta współpraca ma potencjał!

Co Spielberg wyreżyseruje dla Netflix?

Czego możemy się po tej współpracy spodziewać? Na pewno będą to duże, ale niekoniecznie typowo Hollywoodzkie produkcje. Netflix wielokrotnie pokazał już, że potrafi opowiedzieć wiele historii w nieco inny, niesztampowy sposób. Spielberg to z kolei reżyser, którego „Szczęki” oglądaliśmy wszyscy przez palce, a na jego „E.T.” płakaliśmy mamie w rękaw.

Powitajcie Netflix Shop. Serwis będzie sprzedawał limitowane ubrania, gadżety i zabawki

Jestem bardzo ciekawa filmów, które obie firmy wyprodukują. Póki co, jest jeszcze za wcześnie na jakiekolwiek zapowiedzi w tym temacie. Prawdopodobnie jakiekolwiek informacje na temat crossa Spielberg x Netlix dostaniemy dopiero w 2022 r.