SpaceRebels to pierwszy taki projekt w Polsce. Ich główny cel: tworzyć prywatne i kompaktowe pomieszczenia dla każdego.

Praca to nie tylko ludzie i zobowiązania, lecz także przestrzeń i architektura. Te dwa czynniki zewnętrzne zdecydowanie wpływają na nasze doznania. Odpowiednio wykonane i urządzone otoczenie zwiększa naszą motywację do działania, dlatego tak ważne jest to, aby docelowe miejsce pracy sprostało naszym potrzebom i wymaganiom. Niestety dotychczas w Polsce brakowało przestrzeni, która byłaby dostępna dla każdego od zaraz. Przeprowadzenie jednorazowego spotkania biznesowego bez zobowiązań z wynajemcą było praktycznie niemożliwe, a indywidualna praca poza domem była możliwa jedynie w drogim pomieszczeniu biurowym lub głośnej kawiarni. W odpowiedzi na szarą rzeczywistość przestrzeni coworkingowych grupa cudownych ludzi postanowiła stworzyć projekt SpaceRebels, czyli prywatne i designerskie pomieszczenia, które są dostępne praktycznie zawsze.

R E K L A M A

SpaceRebels

Spacerebels to wygodna i niesamowicie kompaktowa przestrzeń do pracy oraz wypoczynku

SpaceRebels to wyciszane pomieszczenia, zamknięte w prostopadłościanie, które dostosowane są zarówno do efektywnej pracy, jak i wypoczynku, czy medytacji. Choć na pierwszy rzut oka, może wydawać się, że umieszczenie pokoju w bryle wspiera rozwój pozornej klaustrofobii, to jednak w przypadku SpaceRebels nie odnosi się takiego wrażenia, ponieważ środek prostopadłościanu został zaprojektowany w taki sposób, aby był on jak najbardziej przestrzenny. Użycie filcu oraz drewna sprawia, że pomieszczenie jest naprawdę przytulne. Wnętrze  wyposażone jest w gniazdka oraz sieć WiFi. Dodatkowo w każdym pokoju możemy regulować poziom naświetlenia, wentylacji oraz prywatności.  Pomieszczenia możemy wynająć poprzez aplikację mobilną, która pokazuje nam na mapie naszego miasta wszystkie dostępne punkty. Cena wypożyczenia pokoju jest zależna od jego typu i wielkości. Jest to ok. 40/50 złotych za godzinę. Aktualnie te coworkingowe przestrzenie znajdują się tylko i wyłącznie we Wrocławiu, jednak już wkrótce pojawią się również w Warszawie i Krakowie.

SpaceRebels
Ścianka działowa wykonana z części konstrukcji prostopadłościanu SpaceRebels

SpaceRebels to przede wszystkim ludzie wrażliwi na potrzeby innych

Tak się składa, że natrafiła mi się okazja do poznania Kamili Bawolskiej, która jest głównym CEO w SpaceRebels. Ta fantastyczna dziewczyna opowiedziała mi o tym, jak właściwie powstał pomysł na stworzenie tego innowacyjnego projektu. Główny powodem był brak przestrzeni coworkingowej.

Pomysłodawcą całego projektu jest Raphael Marcinów, który od lat funkcjonuje na rynku i podróżuje. Jest aniołem biznesu, wspiera różne inicjatywy. W trakcie wielu jego podróży oraz pracy natrafił właśnie na taką taką barierę, że tak naprawdę kiedy chciał się gdzieś spotkać lub przeprowadzić calla jedyną taką opcją był powrót do biura i powrót do mieszkania. Nie było takiego miejsca, w którym mógłby usiąść, gdzie mógłby wynająć na 15, 20 minut, nawet na godzinę, a nie na cały dzień, na miesiąc, na pół roku, wiążąc się umowami. Po prostu nie było takiego elastycznego miejsca , w którym mógłby w skupieniu popracować.

SpaceRebels

SpaceRebels to nie tylko prostopadłościany, lecz przede wszystkim ludzie, którzy idą za głosem serca i znają się wiele lat. Cały zespół tworzą osoby, które cechują się niesamowitą wrażliwością na potrzeby innych, dlatego też chcą oni przełamywać wszelkie bariery strukturalne, tworząc użyteczne i dostępne przestrzenie dla każdego. Toteż nazwa tego fantastycznego projektu jest taka, a nie inna, ponieważ odwzorowuje ona zarówno innowacyjną ideę inicjatywy, jak i energiczną oraz empatyczną osobowość twórców.

Moje doświadczenia ze SpaceRebels

SpaceRebels
Przyciski do regulacji funkcji w SpaceRebels

 

Niesamowicie się cieszę, że miałam okazje osobiście przetestować pomieszczenia należące do SpaceRebels. Te fantastyczne wnętrza są naprawdę wygodne. To, co najbardziej mi się podoba to funkcja dostosowania prywatności, czyli Privacy Glass, która zmienia zwykłe szkło drzwi w szkło mleczne. Również bardzo ciekawym doświadczeniem było dla mnie siedzenie i pracowanie w tak dobrze wygłuszonym pomieszczeniu. Przyznam szczerze, że na początku spodziewałam się takiej głuchej ciszy, która wprowadza mnie w pewien dyskomfort. W pomieszczeniach SpaceRebels nie doznałam deprywacji sensorycznej pod kątem wyciszenia.

Uważam, że każdy z was powinien sprawdzić wnętrza SpaceRebels, ponieważ jest to naprawdę coś innowacyjnego. Te niepozorne prostopadłościany to przyszłość coworkingu, a ludzie, którzy są twórcami tego projektu to najbardziej empatyczne osoby, jakie poznałam, ponieważ tym startupem odpowiadają na potrzeby wielu z nas.

Nanoleaf Canvas Starter Kit, czyli piękne panele LED działające z HomeKit