Sony zapowiada miniaturową PlayStation Classic + 20 gier!

Sony zapowiada miniaturową PlayStation Classic + 20 gier!

Opublikowano 19.09.2018 10:01 -


Świetna wiadomość dla wszystkich graczy pałających miłością do klasycznej konsoli Sony PlayStation! Z okazji 25-lecia jej premiery w grudniu do sklepów trafi miniaturowa wersja z dwudziestoma grami!

PlayStation Classic jest dla Sony tym, czym dla Nintendo ostatnie retro edycje NES i SNES. Miniaturowe konsolki konkurencji sprzedawały się  jak świeże bułeczki, więc nic dziwnego, że Sony zdecydowało się na taki ruch.

Retro PlayStation jest aż o 45% mniejszy od swojego protoplasty, zachowuje jednak jego wzornictwo (dotyczy to też padów i pudełka). W opakowaniu oprócz konsoli będą dwa kontrolery oraz kable HDMI i USB.

Playstation Classic + gry

Na PlayStation Classic dostępnych będzie 20 gier, w tym m.in. takie hity jak "Tekken 3", "Final Fantasy VII", czy "R4: Ridge Racer Type 4". Kolejne tytuły Sony będzie zdradzać już wkrótce. W oficjalnej informacji prasowej niestety nie podano, czy będzie możliwość kupowania dodatkowych gier lub czy będzie można je zdobyć w jakikolwiek inny sposób.

Konsola będzie dostępna od 3 grudnia (data premiery pierwszego PlayStation). Jej cena w USA to 99 dolarów. Czekamy na potwierdzenie, czy sprzęt będzie dostępny również w naszym kraju.

Wieści z Rozładowani.pl