Nie wiem, czy czytaliście wpis Sebastiana, ale nasza redakcja wybiera się na targi IFA 2019, mamy zamiar dołożyć wszelkich starań, by zrelacjonować wszystko to, co tam zobaczymy. Wiemy też, że Sony ma wśród naszych czytelników sporo fanów, dlatego (jeśli nam się uda) przyjrzymy się dokładnie Sony Xperia 2.

Niemal niezmieniona forma

Trzeba przyznać, że Sony świetnie przewidziało trend na ekran o stosunku boków 21:9. To widocznie dobry krok rynkowy, bo kilku producentów również zaczęło stosować takie wyświetlacze. Podobnie będzie również z nową Xperia 2. Jej styl i wygląd nie zmienił się za bardzo względem „jedynki”. Główną zmianą będzie jednak rozmiar urządzenia oraz zmiana pozycji potrójnego aparatu, który tym razem znalazł się w lewym, górnym rogu.

Sony Xperia 2

Wiemy też, że nowa Xperia zadebiutuje w co najmniej trzech odcieniach — czarnym, niebieskim i purpurowym. Ja mam nadzieję na czwarty odcień — pamiętną z modeli XZ2 i XZ3 „zieleń lasu”. Mam wrażenie, że nie tylko ja za nią tęsknię ;).

Podobne są również parametry

To, co znalazło się w środku urządzenia, również jest bardzo podobne do tego, co widzieliśmy w modelu Xperia 1. Model z „dwójką” w nazwie napędza znany z poprzednika Snapdragon 855. Bazowa wersja ma posiadać 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci na dane użytkownika, które można rozszerzyć kartą pamięci o pojemności do 512 GB. Te parametry również są takie jak u poprzednika.

Mniejszy jest jednak wyświetlacz — nie dużo, bo o 0,4 cala i teraz będzie miał 6,1 cala. Nadal pozostają plotką fizyczne rozmiary urządzenia, które podobno wynoszą 158 × 68.3 × 8.3 mm. Dla przypomnienia model Xperia 1 był większy i legitymował się wymiarami 167 × 72 x 8.2 mm.

Jestem ciekawy tego, czym chce nas zaskoczyć Sony, nadal kibicuję tej firmie i liczę na coś więcej niż kopię poprzedniego flagowca. Jestem też ciekaw, czy Sony Xperia 2 będzie jedynym urządzeniem, które zostanie zaprezentowane w Berlinie. W końcu jeszcze niedawno plotki mówiły o modelu z ekranem 5K!