Sony wreszcie pozwoli na cross-play na PS4!

Sony wreszcie pozwoli na cross-play na PS4!

Opublikowano 27.09.2018 10:40 -


Po wielu latach oporu Sony w końcu rezygnuje i umożliwia grę na PS4 „dla wybranych treści stron trzecich”, co oznacza w praktyce, że ​​właściciele PlayStation 4 wkrótce będą mogli zagrać w tę samą grę z ludźmi na konkurencyjnych platformach, choć będzie to ograniczona pula tytułów.

W poście na blogu Sony można przeczytać:

Following a comprehensive evaluation process, SIE has identified a path toward supporting cross-platform features for select third party content. We recognize that PS4 players have been eagerly awaiting an update, and we appreciate the community’s continued patience as we have navigated through this issue to find a solution.

Cieszyć się z nowych możliwości można już dzisiaj za sprawą otwartej bety „Fortnite’a”, która umożliwia graczom PS4 rywalizację z ludźmi korzystającymi z Xbox One, Switch, PC, Mac i smartfonów.

Sony tłumaczy, że firma odwlekała tę decyzję ze względu na jej wagę oraz skalę zmian. Od dawna zresztą było wiadomo, iż problemy mają raczej wymiar „psychologiczny” niż technologiczny, ponieważ cross-play pomiędzy PS4 i Xbox One został przypadkowo włączony w zeszłym roku. Wtedy, gdy tylko sprawa wyszła na jaw, został natychmiast zdezaktywowany.

Mam do napisana tylko jedno: WRESZCIE!

Wieści z Rozładowani.pl