Sony wchodzi w kolejną branżę: czas na drony, które udźwigną lustrzankę

Opublikowano 12.01.2021 21:16 -


Niewątpliwie liderem, ale zarazem jednym z lepszych producentów w tej grupie produktowej, jakim są drony, jest firma DJI. Chiński producent ciągle jednak ma rzucane kłody pod nogi, szczególnie na rynku amerykańskim. Oczywiście wszystko na skutek nieformalnej wojny handlowej, którą rozpoczęła ustępująca właśnie tamtejsza administracja. Swoich sił w branży zaczyna jednak próbować inny azjatycki gigant, firma Sony.

Japoński producent, podczas trwających właśnie targów CES 2021 zaprezentował drona, który jest w stanie udźwignąć lustrzankę cyfrową alpha. Nie będzie to zatem dron z grupy tych amatorskich (jednak bardzo wydajnych!), takich jak DJI Mini 2, czy nawet Mavic Air. Udźwignięcie kilkuset gram to już musi być moc, a filmiki zaprezentowane przez Sony zdają się potwierdzać, że mamy do czynienia ze sporym sprzętem.

Sony prezentuje drona

Tegoroczne targi CES 2021 rządzą się rzecz jasna swoimi prawami. Wszystkie pokazy i konferencje odbywają się wirtualnie, dlatego nie ma możliwości fizycznego spotkania i zobaczenia prezentowanego sprzętu.

Według informacji zaprezentowanych przez Sony, ich dron Airpeak jest jedynym takim dronem o tych rozmiarach, który podniesie lustrzankę cyfrową z serii Alpha (jak zapewnia firma - nawet pełnoklatkową).

Przykładowo SONY ILCA-99M2 waży 850g (samo body, doliczyć trzeba obiektyw). Ambitnie to wygląda i miejmy nadzieję, że czas lotu nie wyniesie wtedy 3-4 minuty przy takim obciążeniu.

Od razu po prezentacji na CES 2021 Sony udostępniło także dodatkowe materiały, które pokazują możliwości drona z zamontowanym sprzętem w akcji i w terenie:

Niestety to jedyne informacje, jakie japońska firma udostępniła. Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery, a także cen takiego drona.

Wieści z Rozładowani.pl