Japoński producent, podczas trwających właśnie targów CES 2021 zaprezentował drona, który jest w stanie udźwignąć lustrzankę cyfrową alpha. Nie będzie to zatem dron z grupy tych amatorskich (jednak bardzo wydajnych!), takich jak DJI Mini 2, czy nawet Mavic Air. Udźwignięcie kilkuset gram to już musi być moc, a filmiki zaprezentowane przez Sony zdają się potwierdzać, że mamy do czynienia ze sporym sprzętem.

Sony prezentuje drona

Tegoroczne targi CES 2021 rządzą się rzecz jasna swoimi prawami. Wszystkie pokazy i konferencje odbywają się wirtualnie, dlatego nie ma możliwości fizycznego spotkania i zobaczenia prezentowanego sprzętu.

Według informacji zaprezentowanych przez Sony, ich dron Airpeak jest jedynym takim dronem o tych rozmiarach, który podniesie lustrzankę cyfrową z serii Alpha (jak zapewnia firma – nawet pełnoklatkową).

Przykładowo SONY ILCA-99M2 waży 850g (samo body, doliczyć trzeba obiektyw). Ambitnie to wygląda i miejmy nadzieję, że czas lotu nie wyniesie wtedy 3-4 minuty przy takim obciążeniu.

Od razu po prezentacji na CES 2021 Sony udostępniło także dodatkowe materiały, które pokazują możliwości drona z zamontowanym sprzętem w akcji i w terenie:

Niestety to jedyne informacje, jakie japońska firma udostępniła. Na razie nie znamy nawet przybliżonej daty premiery, a także cen takiego drona.


Posłuchaj nas!