Sony: w środę oficjalna zapowiedź PS5

Opublikowano 17.03.2020 19:22 Aktualizacja: 17.03.2020 19:30 -


Zaledwie wczoraj pisałem o tym, że Microsoft opublikował oficjalnie specyfikację swojej konsoli nowej generacji. Stwierdziłem, że poprzeczka została podniesiona dość wysoko, a teraz czekać trzeba na ruch ze strony Sony. Japoński gigant długo nie kazał na siebie czekać i właśnie zapowiedziano, że jutro, czyli w środę 18 marca pojawi się oficjalna zapowiedź konsoli PS5.

Microsoft zaszalał i swoją konsolę Xbox Series X nafaszerował potężnym procesorem, a także mocną grafiką. Jak będzie z Sony PlayStation 5? Dowiemy się już jutro, a teraz wiemy tyle, że ten rok będzie przełomowy dla konsol.

Sony PS5 - co wiemy o konsoli nowej generacji?

W środku nowej konsoli znajdzie się 8-rdzeniowy procesor AMD (Ryzen trzeciej generacji), grafika AMD Radeon Navi z obsługą 8K i dźwiękiem 3D. Gry w 4K mają śmigać nawet przy 120 Hz, a całość obsłuży szybki dysk SSD.

Na razie nie wiemy, jakie będą dostępne wersje, jeśli chodzi o RAM i pojemność dysku, ale nie zmienia to faktu, że konsola posłuży na lata. Oczywiście oczekiwana jest wsteczna kompatybilność, podobnie jak w przypadku Xbox. Kilka tygodni temu zebrałem listę gier, które już teraz zostały zapowiedziane na nową konsolę Sony PS5, a także te, które są planowane.

PS5: lista zapowiedzianych gier na nową konsolę Sony

Sony pokaże nową konsolę podczas eventu transmitowanego online. W dobie pandemii wywołanej wirusem, liczba tego typu wydarzeń jest ograniczona. Start jutro na oficjalnym blogu PlayStation o 9:00 PT / 12 PM ET.

Wieści z Rozładowani.pl