Przede wszystkim cena – nadal nie znamy ceny, dlatego na tę chwilę składając zamówienie w preorderze nie wiemy, ile zapłacimy finalnie za sprzęt. Druga kwestia to limity ilościowe. Sony rozesłało właśnie zaproszenia do składania zamówień, ale nie otrzymali ich wszyscy.

Na skrzynki mailowe abonentów PSN w Stanach Zjednoczonych trafiły zaproszenia. Nie wszyscy jednak je dostali, bo Sony postanowiło ograniczyć zamówienia i rozesłało maile do określonej (zapewne losowo wybranej) grupy abonentów. Co więcej, taka osoba, która dostała zaproszenie może zamówić tylko i wyłącznie jedną sztukę konsoli PS5 na swoje ID PSN.

Koronawirus i koronaproblemy

Branża tech mocno ucierpiała w czasie pandemii. Nie mówię tutaj o kwestiach finansowych, ale o łańcuchach dostaw, a także liniach produkcyjnych. Nie sposób nie wspomnieć o problemach z premierą iPhone’a 12 od Apple, ale jak widać na konsolach również się to odbija. Ze względu na opóźnienia w produkcji Sony musiało zdecydować się na taki ruch i ograniczyć preordery.

OKŁADKI GIER NA KONSOLE SONY PS5

W piątek pisaliśmy także o tym, że Sony opublikowało wreszcie, jak wyglądać będą okładki gier na konsole PlayStation 5. Zmiany są co prawda kosmetyczne, ale powinny się odróżniać od poprzednich generacji.

CENA IDZIE W PARZE Z JAKOŚCIĄ?

Dobrze, przyznam, że jakaś górna granica jest na pewno w mojej głowie, bo 15 tysięcy za plejaka z cyfrą pięć raczej bym nie dał, ale pojawiające się w przeciekach kwoty sięgające 900 dolarów są do przełknięcia jak za to, co otrzymamy w zamian:

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5 GHz
  • Grafika: 10.28 RFLOPs, 36 CUs 2.23 GHz
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk: autorski 825GB SSD
  • Napęd: 4K Ultra HD

DUALSENSE – NOWY PAD PS5

Nowy pad będzie się nazywał DualSense. Zamiast znanego z DualShocka przycisku “Share”, tutaj otrzymamy “Create”. Już wcześniej wiedzieliśmy natomiast, że w nowym padzie będą wibracje haptyczne, a także triggery z różną siłą nacisku (pomoże na pewno w wielu grach FPS):

“Włączyliśmy również wyzwalacze adaptacyjne w przyciskach L2 i R2 DualSense, dzięki czemu możesz naprawdę poczuć napięcie swoich działań, na przykład podczas rysowania łuku, aby wystrzelić strzałę”.

źródło: Business Insider


Posłuchaj nas!