Sony PS5 za mniej niż 500 dolarów? Tak twierdzi szef kampanii Xbox One z Microsoftu

Opublikowano 17.06.2020 12:56 Aktualizacja: 17.06.2020 12:57 -


Nie minął jeszcze tydzień od pokazania pięknej moim zdaniem konsoli Sony PS5, a już zaczynają pojawiać się informacje na temat ceny. Do tej pory, szczególnie po ubiegłotygodniowej premierze dochodziły do nas głosy o tym, że taki sprzęcior może kosztować krocie, a cena oscylować nawet w okolicach tysiąca dolców.

Innego zdania jest jednak były szef działu marketingu, który pracował w Microsofcie przy konsolach Xbox - Albert Penello. Napisał na Twitterze, że jego zdaniem istotna dla nowej generacji konsol będzie cena. Według niego cena PS5 nie powinna przekroczyć 500 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje nam to mniej niż 2 tysiące złotych. Biorę!

PRZYSZŁOŚĆ NA HORYZONCIE, CZYLI DESIGN PS5

O designie wiem tyle, co kot napłakał, ale dla mnie nowa konsola od Sony wygląda rewelacyjnie. Tak właśnie wyobrażałbym sobie 10-20 lat temu konsole przyszłości. Poprzednie modele stawiały na minimalizm, no może poza PS3, która coś więcej niż skromny wygląd jednak wnosiła. W przypadku PS5 również nie ma fajerwerków i nie zrobiono z konsoli choinki obwieszonej bajerami. Mimo to konsola wygląda futurystycznie.

DUALSENSE – NOWY PAD PS5

49747503557 fa12f113db h

Nowy pad będzie się nazywał DualSense. Zamiast znanego z DualShocka przycisku “Share”, tutaj otrzymamy “Create”. Już wcześniej wiedzieliśmy natomiast, że w nowym padzie będą wibracje haptyczne, a także triggery z różną siłą nacisku (pomoże na pewno w wielu grach FPS):

“Włączyliśmy również wyzwalacze adaptacyjne w przyciskach L2 i R2 DualSense, dzięki czemu możesz naprawdę poczuć napięcie swoich działań, na przykład podczas rysowania łuku, aby wystrzelić strzałę”.

PS5 - specyfikacja konsoli od sony

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5 GHz
  • Grafika: 10.28 RFLOPs, 36 CUs 2.23 GHz
  • RAM: 16GB GDDR6
  • Dysk: autorski 825GB SSD
  • Napęd: 4K Ultra HD

I się zaczęło… najlepsze memy z PS5 w roli głównej

źródło: Twitter

Wieści z Rozładowani.pl