Premiera konsoli PS5 dopiero za dwa miesiące, ale już teraz tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy graczy dokonało zamówień. Problem pojawił się po zapowiedzi konsoli. Wiele sklepów rozpoczęło przedpremierowe zamówienia na dzień przed zapowiedzianą przez Sony datą.

W Polsce konsole szybko zaczęły znikać z ofert sklepów internetowych, ale taki Media Markt stale „dokładał” nowe sztuki do wirtualnego magazynu. Sony zabrało głos w sprawie i przyznało, że całość mogłaby wyglądać trochę lepiej.

Sony zapewnia dorzucenie nowej partii, ale jak już zaznacza Amazon może to oznaczać, że nie wszyscy dostaną swoje konsole dokładnie w dniu premiery. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko zostanie uporządkowane i moja sztuka trafi do mnie 19 listopada ;)

POLSKIE CENY SONY PS5

Jest zatem bardzo dobrze, bo po wczorajszej premierze pojawiały się głosy, że poniżej 2500 zł będzie ciężko zejść. Udało się jednak i myślę, że – podobnie zresztą pisałem już kilka tygodni temu – to jest ruch Sony: sprzedać taniej, nawet “po kosztach”, ale odbić sobie na grach. I niestety ta teoria zdaje się potwierdzać. Ceny gier delikatnie mówiąc, powalają.

Zobacz także: Gry na PS4 w które trzeba zagrać w 2020 roku

Przykładowo Call of Duty: Black Ops Cold War w Media Markt to wydatek rzędu 359 zł. Oczywiście są i tańsze pozycje (Assassin’s Creed Valhalla za 239 zł), ale taka cena CoDa pokazuje, że hitowe pozycję będą kosztować nie mało.

Preordery już ruszyły, a konsola będzie dostępna w Polsce od 19 listopada.


Posłuchaj nas!