Sony potwierdza: PlayStation 5 jest na dobrej drodze, aby premiera odbyła się w grudniu

Opublikowano 13.05.2020 14:39 -


Rok 2020 zaczął się... dziwnie. Chyba to jest najlepsze określenie. Wiele wydarzeń, konferencji i eventów zostało odwołanych. Premiery są często przesuwane, zarówno te "gamingowe", jak i sprzętowe. Rok 2020 miał być jednak rokiem nowej generacji konsol i firmy robią wszystko, aby tak też się stało.

Sony właśnie podtrzymuje swoje zdanie, że wszystko jest na dobrej drodze, aby premiera nowej konsoli PS5 odbyła się w grudniu. Będzie to na pewno idealny prezent na gwiazdkę dla dzieci (i dorosłych rzecz jasna).

Sony opublikowało niedawno wyniki finansowe za ubiegły rok, dowiedzieliśmy się z nich, że Sony odnotowało spadki sprzedaży konsoli PS4, ale najpewniej ma to związek z zapowiadaną właśnie na ten rok PS5. W raporcie Sony dodaje:

„Jeśli chodzi o uruchomienie PlayStation 5, pomimo czynników, takich jak pracownicy pracujący z domu i ograniczenia w podróżach międzynarodowych, stanowiących pewne wyzwania w odniesieniu do części procesu testowania i kwalifikacji linii produkcyjnych, rozwój  zaplanowanej konsoli na sezon świąteczny 2020 postępuje. W tym momencie nie pojawiły się poważne problemy w procesie opracowywania oprogramowania do gier własnego studia Sony lub studiów partnerów”.

PS5: lista zapowiedzianych gier na nową konsolę Sony

Sony PlayStation 5 specyfikacja

  • Procesor: 8x rdzeń Zen 2 3.5GHz
  • Architektura GPU: Custom RDNA 2
  • GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs z 2.23GHz (zmienne taktowanie)
  • RAM: 16GB GDDR6/256-bit
  • Pamięć: 825GB SSD

WSTECZNA KOMPATYBILNOŚĆ PS5

Mimo, że parametry są porównywalne z Xboxem, to jestem przekonany, że nawet nie będę zastanawiał się nad przesiadką na konsolę Microsoftu. Do zakupu nowej konsoli Sony przekona mnie na pewno fakt, że PS5 oferuje wsteczną kompatybilność. Na starcie będzie obsługiwane 100 gier z PS4.

Wieści z Rozładowani.pl