Chociaż w świecie aparatów bezlusterkowych nadal nie mamy zmian i Sony zajmuje dość bezpieczną pozycję lidera, to wydaje się, że to właśnie Japończycy wykazują się największą aktywnością. Niedawno na rynku pojawił się model A7S III, który oferuje m.in. duże możliwości w kręceniu filmów w gorszych warunkach oświetleniowych. Do tego ciągle zapowiadana jest tania pełna klatka w postaci A5.

Olympus ułatwia wykorzystanie swoich aparatów jako kamer internetowych

W małym ciele wielkie możliwości

Okazuje się, że ewentualna premiera A5 nie będzie jedynym ruchem Sony w najbliższym czasie. Sony Alpha Rumors informuje, że dwa „pewne” źródła potwierdziły, że we wrześniu pojawi się model A7c, gdzie literka „C” będzie oznaczała kompaktowy rozmiar. Ma to być więc produkt dla vlogerów i podróżników, którym zależy na niewielkim body, a jednocześnie oczekują jak najwyższej jakości. W późniejszym terminie mamy też zobaczyć A9c.

Portal opisuje nowy aparat jako body rozmiaru modelu A6600 przy specyfikacjach podobnych raczej do A7III, a więc między innymi matryca pełnoklatkowa 24MP i ten sam system AF. Do tego odchylany ekran dotykowy i wysuwany elektroniczny wizjer. W skrócie jeszcze USB-C, Wi-Fi, pojedynczy slot kart pamięci, wejścia na mikrofon i jacka. Jeśli rzeczywiście będzie to odpowiednik A7III, to nie ma się co martwić o jakość filmów i zdjęć. Lekko martwić może jedynie cena – ponad 2000 USD, a więc zapewne okolice 10-11 tysięcy złotych.

GoPro Hero 9 z kolorowym przednim ekranem? Czy to jeszcze kamera sportowa?

Co ważne, do niewielkiego body firma przygotuje też mniejsze obiektywy. Ma to pomóc w podróżach i utrzymywaniu aparatu w jednej ręce podczas kręcenia vlogów. Swego rodzaju test sprzętu dla vlogerów Sony przeprowadził całkiem niedawno pokazując ZV-1, w którym jednak jest już wbudowany obiektyw oraz mniejsza matryca. Ewentualne stworzenie pełnoklatkowego kompaktowego sprzętu na pewno podniesie jakość wielu nagrań i zdjęć z podróży – w końcu kto by nie chciał mieć przy sobie profesjonalnego aparatu mieszczącego się w kieszeń…?


Posłuchaj nas!