Sony pokaże 4 nowe telefony, XA3 prezentuje się świetnie

Sony pokaże 4 nowe telefony, XA3 prezentuje się świetnie

Opublikowano 14.02.2019 8:43 Aktualizacja: 14.02.2019 9:08 -


Pewnie zauważyliście, że ostatnio nie mówi się zbyt wiele o telefonach Sony. Owszem dochodziły do nas pogłoski o flagowym XZ4, ale nie było ich zbyt wiele. Na niecałe dwa tygodnie przed premierą wiemy o czterech nowych modelach Sony. W tym całkiem dobrze zapowiadającym się XA3.

Bez wątpienia gwiazdą premiery, która odbędzie się 25 lutego na targach MWC, będzie Xperia XZ4. To flagowiec, który jest nadzieją Sony na wyjście z dołka. Co ważne, nadzieja ta nie jest płonna. XZ4 ma dysponować procesorem Snapdragon 855, 8 GB pamięci RAM oraz aparatem z matrycą 52 MP. Sony postawiło też na nowoczesną linię i wyświetlacz o proporcjach 21:9. Wygląda na to, że Sony wreszcie odrobiło lekcje!

Sony XA3 w trzech wersjach

Pewnym jest też, że Sony oprócz flagowca zaprezentuje jeszcze 3 inne modele. Wiemy o bazowym XA3, jego wersji Lite i wersji z potężnym wyświetlaczem XA3 Ultra (ten ostatni model nie jest pewny). Znamy też podstawową specyfikację średniaka od Sony.

Bazowa wersja modelu XA3 odzwierciedla potrzeby i oczekiwania rynku. Sony wreszcie stawia na bezramkowy wyświetlacz o proporcjach 21:9. To duży przeskok, bo wcześniejszy model (XA2) dysponował ekranem 16:9. Sony XA3 będzie miał ramkę jedynie powyżej wyświetlacza, gdzie znalazło się miejsce na głośnik i kamerę do selfie. Sam ekran ma mieć przekątną 5.9 cala i rozdzielczość 2560 × 1080 pikseli. Średniak Sony pracuje pod kontrolą Snapdragona 660, 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci dla użytkownika. Bateria telefonu to ogniwo o pojemności 3500 mAh. Sony XA3 będzie dysponował podwójnym aparatem fotograficznym z matrycami 23 i 8 MP. Sony XA3 będzie wyposażony w USB typu C oraz czytnik palców, tradycyjnie umieszczony na boku obudowy. Telefon będzie dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, srebrnym oraz różowym.

Na krótko przed premierą serwis DroidHolic dotarł też do filmu, na którym pozuje produkcyjna wersja telefonu. Kompletnie nie wiem, o co w nim chodzi, ale faktycznie widać, że telefon ma proporcje ekranu 21:9.

Wieści z Rozładowani.pl