Sony stworzył program PlayStation Bug Bounty razem z platformą zajmującą się zabezpieczeniami HackerOne. Firmy chcą zapewnić jak największe bezpieczeństwo rozgrywki, co przekłada się bezpośrednio na bezproblemowe i atrakcyjne spędzanie czasu przy grach.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 z nowymi skaterami. Demo już wkrótce

Gracze – łączcie się!

W programie może uczestniczyć każdy – gracze, developerzy czy profesjonaliści odpowiedzialni za cyberbezpieczeństwo. Nagrody obejmują różnego rodzaju błędy, również te krytyczne i najbardziej niebezpieczne. Za takie wypłacane będzie 50 000 USD.

HackerOne i Sony podzielili ewentualne błędy na cztery kategorie – krytyczne, duże, średnie i małe. Na PlayStation Network nagrody są niższe – odpowiednio 3000$, 1000$, 400$ i 100$. Za wciąż flagową konsolę (zmieni się to w momencie wejścia do sprzedaży PlayStation 5) firmy płacą już więcej – 50 000$, 10 000$, 2500$ i 500$. O ewentualnej wypłacie będzie decydować Sony.

W programie można zgłaszać błędy systemowe, oprogramowania i akcesoriów oraz domen:

  • *.playstation.net
  • *.sonyentertainmentnetwork.com
  • *.api.playstation.com
  • my.playstation.com
  • store.playstation.com
  • social.playstation.com
  • transact.playstation.com
  • wallets.api.playstation.com

Jak można się domyślać dotyczy to jedynie najnowszych wersji systemów, a więc wyłączone są poprzednie generacje konsoli, PSP, PS Vita czy dodatki i aplikacje zewnętrznych firm.

Zobaczcie oficjalny zwiastun Cyberpunk 2077!

Szukamy błędów na PS4, które powoli się kończy

Co ciekawe, niedawno zobaczyliśmy nową generację konsoli PlayStation 5, więc program polowania na błędy w powoli znikającej ze sprzedaży PS4 może zaskakiwać. Chociaż nadal nie znamy oficjalnej ceny nowej PS5, to jej specyfikacje i wygląd wzbudziły sporo kontrowersji (i memów) oraz zachwyt u Przemka, który z miejsca się w niej zakochał:

Zdecydowanie, jak tylko ruszą przedsprzedaże ustawiam się w kolejce po swoją konsolę Sony PS5. Bez dwóch zdań. Ten rok może zakończyć się zatem idealnie!

Osobiście nigdy nie miałem nawet żadnej konsoli (poza Pegasusem), więc pewnie nie będę uczestniczył w nowym programie Sony, ale osoby, które spędzają więcej czasu na graniu i zwracają uwagę na błędy… Nic, tylko siedzieć z nosem w telewizorze i klikać ;). A jak druga połówka będzie narzekać, to wystarczy powiedzieć, że przecież polujemy na 50 000 dolarów!