Sony nie rezygnuje - Xperia XZ3 pozuje na zdjęciach!

Sony nie rezygnuje - Xperia XZ3 pozuje na zdjęciach!

Opublikowano 14.06.2018 8:51 -


Jeszcze nie tak dawno opisywałem Xperię XZ2 Premium, której zdjęcie ilustruje wpis, dwa tygodnie temu pisałem też o tym, że Sony nie ma zamiaru pożegnać się z rynkiem smartfonów. Nie przypuszczalnym jednak, że tak szybko usłyszymy o nowym telefonie japońskiej firmy.

Mogły do Was spływać niepokojące wieści. W końcu Sony zdecydowało się przestać rozwijać kilka swoich aplikacji dla Androida. Postanowiono też, że na jakiś czas zamrożony zostanie projekt własnego launchera Sony Home. Zagraniczni blogerzy sądzą, że Sony może nawet zdecydować się na czysty system, bez autorskich aplikacji.

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 - co wiemy?

Jeśli ktoś liczył na spektakularne zmiany w wyglądzie i zastosowaniu nowoczesnego wyświetlacza, może czuć się zawiedziony. Zdjęcia, które wypłynęły za sprawą serwisu Sumahoinfo pokazują, że XZ3 będzie posiadać ekran w proporcjach 18:9 z szerokimi (jak na dzisiejsze standardy) ramkami, czytnik palców na plecach i podwójny moduł aparatu. Trochę więcej zdradza karta specyfikacji, którą niedawno odkryto. Xperia XZ3 będzie pracować pod kontrolą Snapdragona 845 w parze z 6GB RAM i 128 ROM. Aparat to podwójny moduł – 19 Mpix z przesłoną f/1.8 (ciut jaśniej niż u poprzednika) oraz 12 Mpix z przesłoną f/1.6. Aparat do selfie będzie miał 13 Mpix. Wyświetlacz to matryca o przekątnej 5.7 Cala i niskiej rozdzielczości 2160 × 1080 pikseli (pamiętajmy, że to nadal niepotwierdzone plotki). Bateria obsługiwać będzie szybkie lądowanie w standardzie QC 3.0, jej pojemność to skromne 3240 mAh.

Sony Xperia XZ3

Sony kurczowo trzyma się 6-miesięcznego planu wydawniczego. Wydaje mi się jednak, że kosmetyczne zmiany nie zachęcą zbyt wielu osób do kupna nowego modelu. Zwłaszcza jeśli ktoś posiada XZ2 – przesiadka na XZ3 nie będzie miała przecież większego sensu!

Sony Xperia XZ3

Wieści z Rozładowani.pl